Kitap Açıklaması

Bu bir dert kitabı!

Ama şeker gibi bir dert kitabı! Adı üstünde ‘Dert Şekeri'.

Şeker nasıl tadıyla ağızda erirse ‘dert şekeri'de yürekteki dert ve sıkıntıları tadıyla eritip yok edecek. Sizi O kainatın yüce Yaratıcısının kapısına vardıracak. Her bölüm, her başlık sizi Hakk'ın divânına götürecek. Çünkü her yol O eşsiz yaratıcı Allahu Azümüşşan'a çıkar.

Evrende muhteşem donatılarla yaratılmış olan insan, dünyâya imtihan edilmek üzere gelmiştir. İmtihan sürecinde her insan dert ve problemlerle, üzüntü ve sıkıntılarla, belâ ve musibetlerle karşılaşacaktır. Bu kaçınılmaz kutsî bir gerçektir. Dünyâda dertsiz insan yoktur. Üzüntüsüz bir hayat düşünülemez. O halde nedir imtihan gerçeği, belâ musibet, dert ve sıkıntılar nelerdir? Bu hususla ilgili âyetler ve konuyu yansıtan ‘Esmâ-ül Hüsna' tecellilerinin verdiği mesajlar bize ne anlatır?

Hayat serüveninde hep yanı başımızda olan üzüntü, sıkıntı ve dertlerimiz neden kaynaklanır? Neden üzülürüz? Üzüntü ve dertlerimizden hep sıkıntılanıp şikâyetleniyoruz da neden göğüsleyemiyoruz? Ve yine sıkıntı ve problemlerimizi, elem ve kederlerimizi nasıl atlatabiliriz? Hayattan kesitlerle önünüze sunuyoruz. En mükemmel örnekler, tesbitler, tavsiyeler, çâreler ve çözümler var ‘Dert Şekeri'nde.

Sizi Cenabı Hakk'a yaklaştıran, günahlardan arındıran, maneviyat yollarında basamak atlattıran Dert Güzeldir. Dert güzel olur mu? Evet dert güzeldir, dostlar. Dert insana hayâtı öğretir, pişirir, olgunlaştırır kişiyi kâmil bir şahsiyet hâline getiren dert, güzel olmaz mı? Sizi üzen tarafına değil size kazandırdıklarına bakarak dertlerinizi değerlendirmelisiniz. Derdi keder etmek hayâtı kötü kullanmak demektir. Dert insanı toyluktan kurtarır, deneyimli kılar. Dertler insanın gönül sayfasını temizler, kişiyi esenliğe eriştirir. İnsanın özünde vâr olan cevheri açığa çıkarır.

Hayâtı şiir kıvâmında yaşamak için yürekler dertlerle meşgul edilmemeli. Gönüller îmân ile hep zinde ve ferah tutulmalı. Sabır yürek tesbihine sıkı sarılmalı. Eğer güzel değerlendirilirse tüm güzellikler dertli insana hizmet eder. Dert insana Hakk'ı buldurur. Dert insanı hakikate ulaştırır. Sıkıntıların mükâfâtını bilen ondan kurtulmayı istemez. Sıkıntılar cennetin anahtarıdır. O halde silkin gafletten. Derdini sev hatta sen derdine sevdâlan.

Hüzünlü bir kalp ile acılı bir yürekle, içli yakarışlarla dertzedeyi Rabb'ine yalvartan dert ne güzeldir! Acılarla yoğrulan sinelerin tadı şeker kıvâmındadır. Herkesin bir derdi vardır. Dertsiz insan kurudur, soğuktur. Ama dertli insan yanıktır, içtendir, sıcaktır. Dert güzeldir, dertli insan güzeldir dostlar.

Ey dertzede! Dertlerini ‘Dert Şekeri'yle şeker tadında içinde erit, yok et, Hakk'a ulaş ve ebedi saadete kavuş.

 

Nurten Selma Çevikoğlu Kitapları
35,00 ₺ %15
29,75 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054336845
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 624
Basım:
Ebat: 15x23 cm
Ağırlık: 618
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.