Toz duman kenarlardan, taşradan ve kuytulardan, memleketten yoksulluk halleri. Utananlar, üzülenler, âşıklar, yevmiyeciler, küçük kasabalar, hazin ve uzakta kalan hayatlar.

Devran, inatçı neşesiyle geçip giden zamanın çarpıklığını anlatıyor. Umut umut, cümle cümle… Evvela mahsus selam ediyor doğan güne.

Selahattin Demirtaş, yaralıların, umarsızların, kalbi hızla çarpanların hikâyecisi. Sofrasında konuk ağırlayan, durup durup konuşan…

Doksanların başı, ziraat fakültesini yeni bitirmişim, iş güç yok henüz. Günün çoğunu evde iş projeleri ve gelecek planlarıyla geçiriyorum. Dile kolay, her gün elli tane iş kuruyorum kafamda. Hemen para kazanmaya başlamam lazım diyorum. Acayip zengin olasım gelmiş, yerimde duramıyorum. Fakirlik içinde büyümüşüz, fakir fakir okuyup üniversiteyi de bitirmişiz. Ama her şeyin bir sonu olduğuna göre fakirliğin de bir sonu var değil mi?

Selahattin Demirtaş Kitapları
19,00 ₺ %25
14,25 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Öykü
ISBN: 9789750526596
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 138
Basım: Nisan 2019
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: Levent Cantek
Selahattin Demirtaş

Selahattin Demirtaş Hakkında

Selahattin Demirtaş 10 Nisan 1973 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Elazığ, Palu’ludur. Demirtaş’ın asıl mesleği avukatlıktır.Ankara üniversitesi Hukuk Fakültesinde üniversite öğrenimini tamamlayan Sel...

Devran Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Kağan Eliçin (08.04.2019)

    Satışa lütfen en kısa sürede açılsın

  • Ege Ayverdi (04.04.2019)

    Selahattin Demirtaş'tan yine harika bir eser olduğuna inandığım bir kitap okumak için oldukça sabırsızım umarım bir an önce satışa açılır.

  • Rüya Kutlay (03.04.2019)

    Yazarın Seher kitabından sonra bu kitabını da okumayı düşünüyorum tabi satışa açılırsa