Diren Demokrasi

Gezi Parkı'ndan Tahrir Meydanı'na

Atilla Yayla

Kitap Açıklaması

21. yüzyılın ilk çeyreğinin sona ermesine birkaç yeryüzü günü kala, kadim bir şehrin çok da kadim olmayan atıl parklarından birindeki insan artığı kokulu ağaçların arasında biriken duygular, neredeyse tüm dünya halklarına çarparak patladı.

Duygu patlamasından ürken kuşların parktan havalanmasından hemen sonra parkın üzerinde kümelenen dijital bulutların uğultulu kuş sesleriyle dalga dalga yayılmasının neden olduğu akıl tutulması, tüm ülkeye ve hatta o ülkenin yeryüzündeki diğer kara parçalarında yaşayan vatandaşlarına dahi bulaşmıştı. İnsanları siyah beyaz renklere bulayan bir salgına dönüşen kuş sesi yüklü dijital bulutların ulaştığı bütün kara parçalarında bir sonrakini tetikleyen ve giderek vasatlaşan yeni duygu patlamaları yaşanıyor, patlayan duyguların etkisiyle uzak ya da yakın hemen hemen herkeste akıl ve vicdan parçalanmaları baş gösteriyordu.

Kalemi ve kelamı donduran ve yerkürenin bütün kara parçaları ve tarihin gözleri önünde sergilenen bu tragedya hakkında çok şey yazılıp, çok şey söylendi. Ancak olan bitenin, lojilere saplanmadan ve her şey olup bittikten sonra yazılacaklara, akademik çalışmalara kaynak olacak şekilde anlatılması gerekiyordu.

Atilla Yayla, Gezi olayları ve Mısır'da meydana gelen askeri darbe sırasında konuyla ilgili kalem oynatan birçok liberal aydının fabrika ayarlarına dönmesine neden olan duygu patlamasıyla gerçekleşen akıl tutulması günlerinde, inandığı değerlerden vazgeçmeyerek akademik ve entelektüel birikimiyle harmanladığı 'omurgalı' yazılarını Gezi Parkı'ndan Tahrir Meydanı'na adlı kitabında bir araya getiriyor..

Atilla Yayla Kitapları
15,00 ₺ %25
11,25 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054467327
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 159
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Ekrem Saltık
Ağırlık: 155
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.