Diriliş Neslinin Amentüsü

Sezai Karakoç
Kidega'nın Diriliş Neslinin Amentüsü Kitap Yorumu

İslam dininin sanattan adalete kadar belirleyici olması gerektiğini savunan yazar, bir müslümanın nasıl olması gerektiğini de açıklıyor.

Kitap Açıklaması

Bu kitap, ilk sekiz bölümü 1975`de aylık Diriliş Dergisi`nde, son bölümleri ise 1976 Mayıs`ında Diriliş Pazartesi-Perşembe Günlüğü`nün ilk üç sayısında yayınlanmak suretiyle oluşmuştur.

Sezai Karakoç Kitapları
14,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789123494293
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 68
Basım:
Ebat: 13x195 cm
Ağırlık: 76
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Dağhan Aykaç (07.11.2018)

  İlk olarak kitabı okumama için tavsiye eden arkadaşıma ve onunla tanışmama vesile olan Kidega ya çok teşekkür ederim. Kitap kesinlikle okunması gereken bir eser. Gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

 • Ogün Solmaz (05.07.2018)

  Sezai Karakoç tarafından kaleme alınan bir kitabın tanıtım metnini okuyanlar hala var mıdır? merak ediyorum. Güçlü bir kalem ve kesinlikle beni yanıltmayan bir netice.

 • haydar tokmak (08.06.2018)

  Sezai Karakoç sen ne güzel bir adamsın bu ne güzel bir eser. Zor kitapları tahlil etmeye bayılırım. Ama şimdi burada uzun uzun yazarak kitabın ahengi bozmak istemiyorum. Diriliş Neslinin Amentüsü kitabı herkesin anlayacağı bir dille yazılmamış evet ama sakin şekilde okunduğunda Türk edebiyatının zenginliği konusunda onur duyulacak bir eser olmuş.

 • Canberk ATAN (31.05.2018)

  Diriliş Neslinin Amentüsü anlaşılması zor olan bir şiir kitabıdır. Fakat listenizin ilk sırasında yer alacak bir büyük eser.