DNA Mucizesi ve Hayatın Gerçeği

Ziya Yavuz

Kitap Açıklaması

Sokrates, Aristo'ya hitaben şunları söylemişti: Ey Aristo, kainatın yaratılışındaki hikmeti görmüyor musun? O'nun her yarattığı eser, sanat ve intizamı haykırıyor."Sokrates yine Aristo ile olan bir konuşmasında insan vücudunun mükemmelliğinden hareketle yüce yaratıcıya işaret etmekte ve şöyle demektedir: Ey Aristo, eğer biz sonsuz ilim sahibi bir kudretin eseri olmasaydık, belki de ağzımız besinlerin çıkış noktasına yakın olurdu." İngiliz matematikçi ve astronom Sir Fred Hoyle şöyle der: Tesadüfler sonucu canlı bir hücrenin meydana gelmesiyle, bir hurda yığınına isabet eden kasırganın savurduğu parçalardan tesadüfen bir Boeing 747 uçağının oluşması arasında bir fark yoktur."

Bediüzzaman Hazretleri: Bizim düşmanımız cehalet, zaruret ve ihtilaftır. Bu üç düşmana karşı marifet, sanat ve ittifak silahıyla cihat edeceğiz."Önceleri ateşli bir evrim taraftarı olan Dougles Dewar: İnsan Özel yaratık" adlı kitabında; insanın farazi cetlerinin bir dişe, kafatası parçasına veya bir çene kemiğine dayanarak uydurma resimlerin çizilerek toplumun kandırılması bir skandaldır. Toplum bu resimleri hayal mahsulü olduğunu bilmemektedir.

"Nobel armağan sahibi bir beyin mütehasısının, Allah'ın varlığını inkar eden meşhur filozof Sir Karl Popper'e verdiği cevapta şöyle der: Ben, insan beynindeki on milyar sinir hücresinin birbiriyle bağlantılarını görünce iman etmekten başka çare bulamıyorum. Halbuki felsefenin bu kompleks yapıdan haberi yoktur. Onun için felsefe, sadece gelişi güzel iddialar ortaya atar."New Orleans Üniversitesi Kimya Profesörü Prof. Edward Boudreaux: İçinde yaşadığımız dünya ve bu dünyanın kanunları, biz insanların yaşamalarına en uygun biçimde Allah tarafından yaratılmıştır."Washington Üniversitesi anatomi Profesörü Prof. David Menton: Otuz yıldan bu yana canlıların anatomilerini inceliyorum. Her araştırmamda karşılaştığım gerçek Allah'ın kusursuz yaratışı oldu."25,00 ₺ %10
22,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059940054
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 200
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 200
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.