Dobak Pehlivan

Hasan Yılmaz

Kitap Açıklaması

Anadolu'nun yayla köylerinde varlıklı veya geniş aile değilsen vay haline! Köyde kim güçlüyse, egemenlik ondadır; her dönem yandaşı da olur, idareden destek de bulur.

Köyde kaba kuvvete dayalı, feodal düzen hüküm sürerken; yaşam kavgası veren yiğit, ırgat Cuma'nın ve vefalı karısı Emik ile ondan sonraki kuşak; oğlu Hasan Çavuş, torunları Pehlivan Abidin ile abisi Musa'nın yaşam serüveni anlatılır.

Roman; Abidin Pehlivan etrafında şekillenir, gelişir ve odak noktası olur.

Kırsal kesim; özellikle köylerin en büyük handikabı olan tarla ve arazi uyuşmazlığıdır. Hasetlik, çekememezlik, kıskançlık da cabası!... Zorbalığın egemen olduğu bu çarkta, arkasızlar pek direnemez, köyde varlığını sürdürmeleri imkânsızdır. Pehlivan Abidin'in dedesi Cuma, kan davası yüzünden düşman sahibi olmuştur; hasım gazabından çok sevdiği ata yurdu, köyünü terk etmek zorunda kalmıştır. Aile boyu dededen toruna yoksulluk, yakalarına kene gibi yapışmıştır. Abidin Pehlivanla ailenin kaderi değişmiştir.
Heyecan, aksiyon, macera ve dramla bezenik bir roman. Okuduğunuzda büyük haz alıp, derin düşüncelere dalacağınızı düşünüyorum.

Heyecan, aksiyon, macera ve dramla bezenik bir roman. Okuduğunuzda büyük haz alıp, derin düşüncelere dalacağınız bir roman.

Musa DİNÇHasan Yılmaz Kitapları

24,00 ₺ %25
18,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786057783646
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 272
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 272
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.