Doğadaki Son Çocuk

Richard Louv
TÜBİTAK Yayınları
Kidega'nın Doğadaki Son Çocuk Kitap Yorumu
Richard Louv'un kaleme aldığı eser doğayla, yaşamla iç içe çocuklar yetiştirebilmek için bir rehber görevi görüyor. Her ebeveynin okuması, içinde bulunan 100 öneriyi hayata geçirmek için çaba sarf etmesi gereken bir eser Doğadaki Son Çocuk.

"Çocuk ve doğa hareketi şu temel fikirden güç alıyor: Doğadaki çocuk, soyu tehlike altında olan bir türdür ve çocukların sağlığı ile Yeryüzü’nün sağlığı birbirine sıkı sıkıya bağlıdır."

-Richard Louv

Çocuklarının doğayla anlamlı bir bağ kurmadan büyüyen bir kuşağa ait olmasını istemeyen anne babaların başucu kitabı olan Doğadaki Son Çocuk, tüm dünyada hızla yayılan doğaya dönüş hareketinin biçimlenmesinde ve yaygınlaşmasında önemli roller üstlenmiş bir kitap. Richard Louv Doğadaki Son Çocuk’ta çocuklarda ve gençlerde obezite, dikkat bozukluğu, depresyon gibi vakalarda büyük artış yaşanması ile çocukların yaşamında doğanın giderek daha az yer alması arasında bir ilişki olduğunu örneklerle kanıtlarken aynı zamanda içinde bulunduğumuz bu durumu tersine çevirebilecek bir yol haritası sunuyor. Etkileyici ve sürükleyici bir üslupla kaleme alınan Doğadaki Son Çocuk’u yayımlarken özellikle anne babaların bu kitabı ellerinden düşüremeyeceklerine inanıyoruz.

"Doğadaki Son Çocuk, doğada zaman geçirmenin çocukların sağlığını geliştirebileceği, yaratıcılıklarını teşvik edebileceği, düşünme yetilerini keskinleştirebileceği ve çevreye karşı duyarlı olmalarına yardım edebileceği inancını paylaşan birçok farklı ilgi grubunu bir araya getirdi."

- John Flicker, National Audubon Society başkanı

Richard Louv Kitapları
14,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Last Child in the Woods: Saving Our Children Fram Nature -Deficit Disorder
ISBN: 9789754035124
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 447
Basım: Haziran 2017
Ebat: 135x215
Çevirmen: Ceyhan Temürcü

Richard Louv Hakkında

Richard Louv, Bilim - Teknik - Mühendislik, Popüler Bilim kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Doğadaki Son Çocuk...

Doğadaki Son Çocuk Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Şahnur Keçeci (18.06.2018)

    Doğadaki Son Çocuk her anne babanın okuması gereken bir kitap, ön siparişle aldım ve yorumlarımı sizlerle paylaşmak isterim. Kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğuna inanıyorum. Kitaplığınızda yer alması gereken bir kitap tavsiye ederim.

  • Ece Kıraç (11.06.2018)

    Son yıllarda okuduğum kitaplar arasında yerini aldı. Teşekkürler kidega.