Doğum Sancısı

Zeliyha Çınar

Kitap Açıklaması

Dünyanın neresinde ve ne zaman filizleneceğimizi bilemeyiz. Ürünün kalitesi tohum, toprak, güneş ışığı ve suyun birlikteliğinden oluştuğu gibi, insanın niteliği de kendi özünün yanında hayata adım attığı ailesi, arkadaşları, umut beslediği öğretmenleri ve içinde bulunduğu toplumun yapısından oluşur. Sonrasında şartları en iyi şekilde değerlendirmek artık kendisine kalmıştır.

Her insan kendi hayatına, istekleri doğrultusunda yön verebilmelidir. Her gemi dümendeki kaptanın bilgisi ve kararlılığı ile rotasını bulur. Başarı, inançla çıkılan zor ve keskin yolun sonuna sabırla ulaşmaktır. Kolay olmayan bu yolda karşılaşılan her zorluk yarının sorunlarını bugünden çözeceğimiz bir eğitim arenasıdır. Başarmak için bir başkasına değil sadece kendimize ihtiyacımız vardır. Nefes almak için birilerinin teşvikine ihtiyacımız yoktur. Kendi yeteneklerimizi keşfederek inançla çabalamak kendimize verebileceğimiz en değerli hediyedir.
Yaşam hiçbir canlıya sadece iyiyi veya sadece kötüyü armağan etmez. Belki de yaşamın en büyük tılsımı bu yönünde gizlidir. Hayatımızın en kötü anı olduğunu düşündüğümüz zamanlar belki de geleceğimiz için en kıymetli ödüllerdir. Yaşanan her olay tecrübelerimizi arttırmaktadır. Önemli olan ne yaşadığımız değil yaşadıklarımızdan ne kadar güçlü, kararlı ve becerikli çıkabildiğimizdir. Hayata daha kuvvetli ve daha sıkıca tutunabilmek için olumlular kadar olumsuz yaşanmışlıklara da ihtiyacımız vardır.
Bir uzman-eğitmen olan yazarın kendi yaşamından yola çıkarak kaleme aldığı kitabı okuyucusuna rehberlik etme amacını taşımaktadır. Sade ve anlaşılabilir bir dille, başta gençler olmak üzere her kesimi kucaklayan tarzı kitabı keyifle okumanızı ve düşünmenizi sağlayacaktır. Zeliyha Çınar, kitabı aracılığıyla her dokunduğu kişiye umut salacaktır.28,00 ₺ %30
19,60 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 9786057640963
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 257
Basım:
Ebat: 11x18 cm
Ağırlık: 257
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.