Doksan Üç Victor Hugo
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Doksan Üç

Doksan Üç

Victor Hugo
İletişim Yayınevi

Victor Hugo’nun son romanı olan Doksan Üç, Fransız İhtilali’ni izleyen çalkantılı yıllara ilişkin belgesel niteliğinde bir başyapıt. Victor Hugo’nun son romanı olan Doksan Üç, Fransız İhtilali’ni izleyen çalkantılı yıllara ilişkin belgesel niteliğinde bir başyapıt.

Paris Komünü’yle Fransa’yı saran isyan dalgasının hemen ardından 1874’te yayımladığı Doksan Üç’te Hugo, Fransız İhtilâli’ne yönelik karşı-devrimci tepkilerin neredeyse iç savaş boyutuna ulaştığı bir ta­rihsel dönemeci ele alır. Üç bölümde sunulan tarihsel olaylar karakterlerin yazgısıyla iç içe geçerken kişisel görünenin tarihsel,
tarihsel görünenin ise kişisel olduğu bir gerçeklik boyutu romanın merkezine yerleşir. Hugo’nun romancılık kariyerinin zirve noktasını teşkil eden Doksan Üç, İhtilâl’in altüst ettiği hayatlara, tarihin hızlanan temposuyla birlikte değişen koşullara ilişkin unutulmaz bir anlatı.

“Doksan Üç, romantik tarihsel romanın son yankılarından biridir. Fransız İhtilâli’ni eleştirmenin moda olduğu bir zamanda Hugo, ihtilâli yüceltir.”

Georg Lukacs

Victor Hugo Kitapları
28,50 ₺ %25
21,38 ₺
1 günde kargoda
Favorilerime Ekle

Ürün Ayrıntıları

Türü : Edebiyat , Roman
ISBN : 9789750523212
Kapak : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Boyut : Normal
Sayfa Sayısı : 443
Basım tarihi : 2018
Çevirmen : Alev Er

Victor Hugo Hakkında

Victor Hugo, Aktivite & Eğitici Kitaplar, Aşk Roman ve Öyküleri, Çizgi Roman kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sı...

"Doksan Üç" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.