Doktor Ox’un Deneyi

Modern Klasikler Serisi

Jules Verne
2 kişi

Kitap Açıklaması

Hikayemiz, Flandre’da, hayali Quiquendone kentinde geçer. Kentin sakin, ölçülü, tutumlu ve ağırkanlı insanları yüzyıllardır hiçbir konuda aşırılığa kaçmadan, herhangi bir duygu belirtisi göstermeden, uyum içinde son derece durağan bir yaşam sürmektedir. Yöneticileri bile yaşamları boyunca inisiyatif kullanmadan, hiçbir önemli karar almadan bu dünyadan göçüp gitmektedir. Ancak Doktor Ox’un sözde kenti aydınlatma projesiyle gelişi Quiquendone’da bir şeyleri değiştirecektir.

Doktorun gizli bir gündemi vardır ve bunun için kent halkını kobay olarak kullanmaktan çekinmeyecektir. Zira bilim vicdansız kişilerin elinde tehlikeli olabilir. Jules Verne ince ironisinin her satırına sindiği bu eğlenceli novellada, dünyadan kopuk yaşayan, ortaçağla bağlarını koparmamış küçük bir kentin Flaman sakinlerinin çoktan miadını doldurmuş yaşam biçimlerini hicveder. Hikaye Alman asıllı Fransız besteci Jacques Offenbach’ın Doktor Ox adlı operasına da konu olmuş, librettonun yazımına bizzat Verne de katkıda bulunmuştur.

Jules Verne Kitapları
8,00 ₺ %30
5,60 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Une Fantaisie du Docteur Ox
ISBN: 9786053329695
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 96
Basım:
Ebat: 125x205 cm
Çevirmen: Alev Özgüner
Editör: Gamze Varım
Ağırlık: 96
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Ege Kunt (14.08.2018)

  Bu güzelim kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Öyle ki fazlası ile merak uyandıran bir kitap.

 • Ece Tunaboylu (04.08.2018)

  Okuduğum en merak uyandırıcı kitaplardan biri de Doktor Ox’un Deneyi oldu diyebilirim. Özellikle baş karakter olan doktor ox’un kenti aydınlatma projesi altında inşaları kobay olarak kullanması oldu. Herkesin okumasını tavsiye ederim.

 • Ada Tazegül (27.07.2018)

  Doktor Ox’un Deneyi bana pek hoş gelmese de Jules Verne sevenlerin mutlaka dikkatini çekecek türden bir kitap.

 • Doruk Abacı (12.07.2018)

  Doktor Ox'un Deneyi kitabının konusunu okuduktan sonra Jules Verne'ün yazdığına pek şaşırdım doğrusu, çünkü bu tam H.G.Wells'lik bir eserdi.