Don Quijote 2 Cilt Takım (Kutulu)

La Mancha'lı Asilzade

Miguel de Cervantes Saavedra
Yapı Kredi Yayınları
3 kişi

"Romanın 'öz' babası Miguel de Cervantes Saavedra, kendisini izleyen tüm romancıları yapıtlarının 'üvey' babası konumuna düşüreceğini -çünkü Don Quijote'den şu ya da bu biçimde etkilenmemiş tek büyük romancı yoktur- [...] okuruna seslemirken bilebilir miydi?" Jale Parla'nın yerinde saptamalarıyla: "Shakespeare'le birlikte belki de ilk kez 'modern' okuru düşleyen" ve sadece "şövalye romanları"nın değil, "Rönesans'ta kullanılan bütün yazınsal türlerin otoritesini yıkan" bu öncü yazarın, "1605 yılından beri en çok okunan, en çok sevilen, en çok yorumlanan ve yeniden en çok yazılan" ve belki postmodern anlatıyı bile dört yüzyıl önceden haber veren bu öncü romanı, Roza Hakmen'in İspanyolca aslından yaptığı tam metin çeviriyle (ve Ahmet Güntan'ın şiir çevirileriyle) Türkçede.

60,19 ₺ %40
36,11 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: El Ingenioso Hidalgo Don Quijote De La Mancha
ISBN: 9789753633383
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 906
Basım: Ocak 2018
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Roza Hakmen
Çevirmen: Ahmet Güntan
Editör: Selahattin Özpalabıyıklar
Miguel de Cervantes Saavedra

Miguel de Cervantes Saavedra Hakkında

Miguel de Cervantes Saavedra, 29 Eylül 1547 yılında Alcala De Henares, ispanya'da dünyaya gelmiştir. Don Kişot'un yaratıcısı olan yazar, edebiyat hayatında denemeleri ve tiyatro eserleri ile kısa süre...

Don Quijote 2 Cilt Takım (Kutulu) Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • gokhan tunc (27.09.2018)

    Sipariş verdim 29.09 cumartesi elimde olacak. Umarım keyifli bir okuma olacak. Yılların eskitemediği bir kitabı okumak icin heyecanlanıyorum.