Dönüşüm Sürecindeki Sahra Altı Afrika Kalkınma, Güvenlik ve Ortaklık

Ufuk Tepebaş

Kitap Açıklaması

"Değerli araştırmacı Ufuk Tepebaş, Afrika konusunda bilgili ve deneyimli bir uzmanımızdır. Sahra Altı Afrika' nın ekonomik, toplumsal ve güvenlik sorunları konusundaki bu kitabı Türkiye' de Afrika ve ilgili bilgi eksikliini dolduracak bir nitelik taşıyor. Afrika konusunda bilgi almak isteyenler ve araştırmacılar için de yol gösterici bir özelliği mevcut. Ayrıca, Türkiye-Afrika ilişkilerindeki önemli ve somut gelişmelere de yer vermesi araştırmaya ek bir değer ve bakış açısı kazandırıyor. Bu önemli çalışması dolayısıyla Ufuk Tepebaş'ı yürekten kutluyorum."

- Numan HAZAR, Büyükelçi(E)
Nijerya Eski Büyükelçisi, Avrupa Konseyi (Strasbourg ) ve UNESCO(Paris) nezdinde Büyükelçi/Daimi Temsilci, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) nezdinde Akil Adamlar Grubu Başkanı ve Türkiye Temsilcisi

" Türkiye'nin, 1998 yılında  'Afrika'ya Açılım Planı'nı oluşturmasından bu yana 15 yıl geçti. Ülkemiz, bu zaman zarfında, Afrika kıtası ile siyasi, ekonomik, kültürel ilişkilerini güçlendirdi ve Afrika, Türkiye'nin küreselleşen dış politikasında önemli bir boyut kazandı. Ancak, bu kıtaya yönelik siyasi ve ekonomik atılımlarımızın ve Afrika'nın potansiyelinin günümüzde Türk kamuoyuna hala yeterince yansıtılamadığını müşahede etmekteyiz. Ufuk Tepebaş'ın bu değerli çalışmasının, mevcut boşluğu dolduracağına ve özellikle akademik camiamıza Afrika kıtası ile ilgili araştırma ve çalışmalar bakımından teşvik edici bir işlev üstleneceğine inanıyoruz."

- Kenan TEPEDELEN
Büyükelçi (E)Ufuk Tepebaş Kitapları

30,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054881000
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 424
Basım:
Ebat: 14x21 cm
Ağırlık: 424
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.