Döve Döve Kürtleştirmek

Ahmet Kamil Kuyumcu

Kitap Açıklaması

Kürt sorunu, terör sorunu veya güneydoğu sorunu adı konmamış bir iç savaş. Adı itiraf edilemeyen bir derin yara. İfade edilmekten korkulan bir bölünme. Bir sorunu, bir olguyu adlandırmak elbette çok önemlidir. Adlandırma, teşhistir; tedavi için odaklanmayı ve bilinçlenmeyi sağlar. Bu bilinçlenme, bu tanı, soğukkanlılığı getirir. Taraflar, bir ortak noktada buluşur. 1984'ten beri akan kan diye adlandırılan bu sorun aslında yüz yılı aşkın bir sorundur. 1984'ten beri yaşananlar aslında sorunun kronikleştirilmesi, katliam ve vahşet boyutlarıyla bu sorunu dehşetli bir korku haline getirmesi planı.

Bu kitapta, süreç içinde yaşananları ana hatlarıyla ele alınmakta ve bu ülke insanına yüz yılı aşkın zamandır oynanan bir oyunun mantığı gösterilmeye çalışılmaktadır. Anadolu insanının hafızası zayıftır.

Bu kitabın amacı başlangıcından günümüze yaşananlardan bir kesit sunmaktır. Yaşananların, yapılanların büyük bir plan dahilinde olduğunu göstermek ve uygulananların neleri amaçladığını göstermektir. "Döve Döve Kürtleştirmek" bütün zulümlerin, bütün katliamların sistematik eylem adıdır.10,00 ₺ %25
7,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054042517
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 284
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 284
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.