Kidega'nın Dune Kitap Yorumu
Defalarca reddedilip, küçük bir yayınevi tarafından basıldıktan sonra dünyanın en çok satan bilim kurgu kitabı olan bir eser Dune. Bilim kurguyu din ve politika ile harmanlayan yapısı, kurgusunun gücü ile büyük hayran kitleleri edinmiş bu kitap her satırında Frank Herbert'in keskin zekasının izini taşıyor.

Kitap Açıklaması

"Yüzüklerin Efendisi dışında bu kitapla kıyaslanacak başka bir kitap yok."

- Arthur C. Clarke

"Güçlü, inandırıcı ve usta işi."

- Robert A. Heinlein

"Modern bilimkurgunun mihenk taşlarından biri."

- Chicago Tribune

En İyi Roman kategorisinde Hugo Ödülü

En İyi Roman kategorisinde Nebula Ödülü

Okurlar tarafından 20. yüzyılın en iyi bilimkurgu yapıtı seçilen Dune serisi, yepyeni kapakları ve gözden geçirilmiş çevirileriyle 50. yılında İthaki'de.

Modern edebiyatın en epik mesih anlatılarından biri sayılan Dune, genç Paul Atreides'in hikâyesini anlatır. Atreides'in ailesi, evrendeki en önemli ve en değerli madde olan melanj ‘baharatının' tek kaynağı olarak bilinen Arrakis gezegeninin kontrolünü kabul etmiştir. İmpatorluğun güçleri Arrakis'in kontrolü için birbirlerinin boğazına sarılırken, politika, din, ekoloji, teknoloji ve insani duyguların çok katmanlı, karmaşık etkileşiminden benzersiz bir hikaye doğacaktır.

Frank Herbert'ın yarattığı evren, yıllar boyunca milyonlarca okurun zihninde gerçekliğini kabul ettirdi ve bugün de ayakta.

İyi bir bilimkurgu ve iyi bir edebiyat yapıtı okumak isteyen herkesin yolu Dune serisinde birleşiyor… İthaki'nin yepyeni "Bilimkurgu Klasikleri" dizisi Dune efsanesiyle başlıyor…

Frank Herbert Kitapları
58,00 ₺ %32
39,44 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Dune
ISBN: 9786053754794
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 712
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Dost Körpe
Editör: Alican Saygı Ortanca
Ağırlık: 712
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Ergin Furkan Erkan (27.10.2019)

  okuduğum kitaplar arasında beğeni sıralamamda birinci sıraya koyarım. her bölüm başındaki metinler veya kitaptaki aforizmalar çok büyük zekanın ürünü. bazıları kitapların altını çizerek okur. bu kitabın çoğu yerini çizmek zorunda kalabilirsiniz.

 • Yiğit Baykam (19.10.2019)

  Heyecanla ve severek okuduğum bir kitap. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

 • Ece Ertepınar (01.04.2019)

  Sonunda okuma fırsatı bulduğum bir kitap çok güzel okumayı düşünenlere tavsiye ederim.

 • Emel Süleymanoğlu (26.03.2019)

  Hem akıcı hem de büyük bir zekanın ürünü olan kitapta olayları kavradıkça okunmasının kolay olduğunu ve hızla ilerleyen bir kurguya sahip olduğunu göreceksiniz. Son olarak söyleyeceğim şey ise bu evreni mutlaka keşif etmelisiniz. Keyifli okumalar.

 • kutay pamuk (10.11.2018)

  “Yüzüklerin Efendisi dışında bu kitapla kıyaslanacak başka bir kitap yok.” tek başına bu söz yeterli olur. gerçekten yeni bir dünya hayal etmek istiyorsanız hemen alın