Kitap Açıklaması

William H. McNeill'in 1967'deki ilk baskısından sonra tarihinin akışını 1999'a dek getirdiği yapıtının dördüncü baskısı Alaeddin Şenel tarafından yeniden çevrildi.

Dünya Tarihi, öğrenciler ve akademisyenler kadar genel okuyuculara da seslenmektedir;

İnsanlığın ekonomik, toplumsal, düşünsel evrimine uygar toplumlar kadar yerleşik çiftçi ve göçebe çoban toplulukların, Batı kadar Batı dışındaki kültürlerin katkılarını da vurgulamaktadır;

Üretim teknolojilerinin yanı sıra savaş teknolojilerinin etkilerini, uygarlıklararası etkileşimde dünya çapında kurulan ve bozulan dengeleri, hegemonyaları ve barbar topluluklar ile uygartoplumların kapışmalarını izlemektedir.

Dünya tarihini -okunabilir kalınlıkta- tek bir cilde sığdırmasıyla ün kazanan bu yapıt, üç kronoloji tablosu, kırk bir haritası, insanın kültürel gelişmesini sanat yapıtlarında izlee olanağı veren yetmiş beş fotoğrafıyla, farklı kuramlara dayanan inanılmaz zenginlikte ve çeşitlilikte kaynak yapıtlar listeleriyle gerçek bir genel kültür hazinesidir.

McNeill'in tarih anlayışlarını ve kendi tarihi anlayışında oluşan değişikliği anlatan, bu Türkçe çeviriye alınan 1994 tarihli 'Düya Tarihinin Değişen Biçimi' yazısı ile Alaeddin Şenel'in kitaptan derlediği 'Kronoloji' ekleri yapıtın kaynak başvuru niteliğini artırıyor.William H. McNeill Kitapları

110,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: A World History
ISBN: 9789755330440
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 873
Basım:
Ebat: 145x215 cm
Çevirmen: Alaeddin Şenel
Ağırlık: 800
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.