Kitap Açıklaması

"'Dokuz yıl önce Türk eşimle birlikte İsveç'ten Türkiye'ye gelip Ege Denizi kıyısındaki Foça'ya yerleştik. Beni güneşli bir deniz kasabasında yaşlanmak düşüncesi çekmişti buraya. Böylece İnsan Kaynakları Yönetimi alanıdaki bütün bir meslek hayatımı ve son 20 yılda çalıştığım İsveç'in en büyük günlük gazetesi Dagens Nyheter'deki personel müdürlüğü görevimi ardımda bıraktım.

İnsanın hayatında yaptığı bu türden her değişiklik, doğal olarak yeni gelenekler, düşünce biçimi ve alışkanlıklar anlamına da gelir. Bu yeni kültürün içinde ilk adımları atmanın en kolay yolu, belki de farklı yemek çeşitleri ve alışkanlıklarıyla tanışmaktır.

Türk mutfağından aldığım esinle, ama biraz da alıştığım eski tatlara duyduğum özlemle köfte yapımıyla daha çok ilgilenmeye başladım. Yeni tat arayışları içinde çeşitli malzemeler kullandım, yıllardır deneyip sakladığım tarifleri de çıkartıp bileşimlerini değiştirdim ve yeni lezzetler geliştirdim.

Umarım bu kitabı hazırlarken hissettiklerimi siz de yaşarsınız: yemek yapımında çeşitlendirici esinlenmeler ve yeni tatlara açılan yeni kapılar."

 22,22 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944882057
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 176
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 176
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.