Duygusal Seçiminizin Gücü

Don Dinkmeyer

Kitap Açıklaması

Duygusal Zeka'dan Sonra Duygusal Seçiminizin Gücünü Keşfedin!

Hislerinizi zorunluluk olmaktan çıkarın (Mağdurum!), beceriye dönüştürün, (Bu işi halledebilirim!). Ne hissedeceğinize karar verebilirsiniz!

Bu kitaptaki kendini geliştirme programı kızgınlık, kaygı, bunalım, suçluluk duygusu ve stres ile baş etmenizi sağlayacak. Hislerinizin farkına varma ve onlarla baş etme becerinizi geliştirmeye dönük pratik bilgiler ve kolayca anlaşılan yöntemler bulacaksınız.

Nasıl Hissedeceğiniz Size Bağlı, Duygusal Seçimin Gücü kitabında Öz-Keşif ve Öz-Değerlendirme Uygulamarı, tablolar ve "yaşanmış örnekler" var. Her bölümün sonunda KSU Formülünü (Hislerinizi kabullenme, yeni amaçlar, inançlar ve duygular seçme ve yeni seçimlerinizi uygulama) nasıl uygulayacağınızı anlatan bir özet göreceksiniz.

"Duygusal sorunlarınızı aşıp keyfi sürülebilir bir yaşama kavuşmanıza yardımcı olacak, olağanüstü açıklık ve pratikliğe sahip yöntemler bunlar!"
- Dr. Albert Ellis, Rasyonel Emotif Terapi Enstitüsü Başkanı, New York City / Akılcı Yaşam Kılavuzu kitabının yazarı.

"Dinkmeyer ve Mckay yine şahane bir kitap çıkarmışlar ortaya. Bu sefer, sahip olmak istediğiniz hayatı nasıl seçeceğinize dair pratik tavsiyeler sunuyorlar. Diğer kitaplar sorumluluk alanına daha çok gönderme yapmış olsalar da, bu kitabın okunurluğu ve anlaşılırlığı her çeşit okuyucuya hitap edebiliyor."
- Psikolog, Editor, Tanınmış Profesör John Carlson (ABPP) / Illionis, Governors State Üniversitesi

"Nasıl Hissedeceğiniz Size Bağlı gerçek bir şampiyon! Araştırma ve klinik deneyim, kendini geliştirme kitaplarının insanların hayatında ne kadar fark yarattığını ikna edici bir şekilde gösteriyor. Bu kitap uzun süredir basılanlar arasında en iyisi."
- Dr. Len Sperry / Psikiyatri Profesörü, Wisconsin Tıp Fakültesi

Dr. Gary D. McKay aralarında Raising Respectful Kids in a Rude World ve dünyanın en iyi ebeveyn yetiştirme progamı olan Systematic Training for Effective Parenting (STEP) olduğu kitapların yazarları arasındadır. Lisanslı bir psikologdur ve Adleryan psikolojisi üzerine çalışmalar yapar. Dr. McKay Kuzey Amerika ve Avrupa’da yayınlanan eserleriyle ilgili atölye çalışmaları da yapmıştır.

Sr. Dr. Don Dinkmeyer (1924-2001) ilkokul danışmanlığı, Adleryan psikoterapi, sınıf rehberliği, ebeveyn eğitimi, grup danışmanlığı ve evlilik pekiştirme gibi konularda öncülük yapmıştır. Sayılan alanlar üzerine 125 profesyonel makale ve 35 kitaba imza atmış, birçok profesyonel organizasyondan ömür boyu başarı ödülü almıştır.

13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789759146276
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 366
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 366
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.