Ece Ayhan

Şiir, Tarih, İdeoloji

Ali Özgür Özkarcı
Edebi Şeyler

Ali Özgür Özkarcı, Ece Ayhan (Şiir, Tarih, İdeoloji) ile “Üç Kazı” üçlemesini tamamlıyor. Kitap altı deneme ve bir mektuptan oluşuyor. Özkarcı, Ece Ayhan şiirinin türler arası bağlarından, tarih bağlamına, “halk çocukları ayaklanması”nın ideolojik karşılığından, bu şiirin anti-lirik “ağbi”liğine geniş bir çerçevede bambaşka bir Ece Ayhan portresi çiziyor. Elinizdeki kitap, aynı zamanda Necmiye Alpay, Enis Batur, Orhan Koçak, Ahmet Soysal gibi şair üzerine düşünmüş isimlerle de diyalog halinde. Troçki’den Deleuze’e, Breton’dan Guy Debord’a, Nazım Hikmet’ten İlhan Berk’e, İdris Küçükömer’den Sait Faik’e birçok düşünür ve yazar bu oylumlu okumaya eşlik ediyor.

Ali Özgür Özkarcı, Behçet Necatigil üzerine yazdığı Asla Konuşmayacaksın ile başlayan, Cemal Süreya üzerine yazdığı İki Ucu Keskin Bıçak ile devam eden kazılarını Ece Ayhan ile sonlandırıyor.

Ali Özgür Özkarcı Kitapları
20,00 ₺ %28
14,40 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786052325377
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 128
Basım: Kasım 2018
Ebat: 13,5x21 cm

Ali Özgür Özkarcı Hakkında

Ali Özgür Özkarcı, Araştırma & Başvuru Kitapları, Deneme, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabe...

Ece Ayhan Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • İrem Özbey (21.11.2018)

    Eleştirilere kapalı biri olmama rağmen bu kitap bana çok iyi geldi kesinlikle okumaya değer diye düşünüyorum.