Edebiyat Aşkıyla

Öner Yağcı

Kitap Açıklaması

"Yazar, başta kendi olmak üzere okurlarını, kendilerini ve koşullanın değiştirmeye özendirmelidir yapıtlarıyla... Kötülüklerden sorumluyuz. Kötü bir şeyi değiştirmek zorundayız. Yazar değiştiremez, ama insanlara değiştirme isteği ve özlemi verir. Ve yazarın sorumluluğu bu...
Evet, yazarın sorumlulukları bunlar olmalı günümüzde."

Bu düşünceler, yazarlığımın temel ölçütleri.

Elinizdeki kitaptaki yazılar; 1977'den beri abecesel sırayla Akköy, Bahçe, Berfin Bahar, Beşparmak, Çağdaş Türk Dili, Damar, Dünya Kitap, Eski, Evrensel Kültür, Güzel Yazılar, İleri, Karşı, Mavi Dergi, Sosyal Klasikler, Söylem, Toplumsal Barış, Türk Dili Dergisi, Yazın dergilerinde edebiyat üzerine, bu düşünceler ışığında yaptığım değerlendirmelerden oluşuyor.

Yazılar okunduğunda görülecek ki edebiyatımızın bugünkü durumunun temelleri yıllar öncesinden atılmış. Siyasette ve yaşama biçimimizde olduğu gibi edebiyatımızda da dıştan dayatmalar her şeyi belirlemeye çalışıyor ve 2000'li yıllarda artık ulusal temellerinden kopuk bir edebiyat egemen olmuş durumda.
Yine de, edebiyatçılık, yazarlık onuru, sorumluluğu ve bilinciyle yaptığını tanıklığın kitaplaşması olan Edebiyat Aşkıyla'yı edebiyatımızın aydınlığına küçük bir katkı olması umuduyla sunuyorum.

-Öner YağcıÖner Yağcı Kitapları

13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 9789944109390
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 356
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 356
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.