Edebiyat Üzerine

George Orwell
Kidega'nın Edebiyat Üzerine Kitap Yorumu

Dünyanın en önemli distopya kitaplarını yazan George Orwell'ın edebiyat üzerine yazdığı makalelerden oluşan bir derleme kitap Edebiyat Üzerine. Dünya edebiyat tarihine damgasını vurmuş usta yazarlar hakkında fikirlerine de yer verilen eserde Orwell'ı daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

Kitap Açıklaması

Eserlerinde gerçek yaşamın çetin çelişkilerini, çarpıklık ve zorluklarını yansıtma cesaretini gösteren George Orwell, Edebiyat Üzerine'de bu kez edebiyat dünyasının içyüzünü gözler önüne seriyor. Hayvan Çiftliği'nin yazım sürecinden kitabın yayıncılar tarafından ilk etapta neden ve nasıl reddedildiğine, mevcut edebiyat eleştirilerinin niteliğinden yeni kelimeler türetme imkânlarına, Tolstoy'dan James Joyce'a pek çok konu ve kişi hakkında kalem oynatırken tarihi ve edebi bir kılavuz sunuyor.

Dönemin sanat akımlarına, önde gelen eserlerine, edebi tartışmalarına ve siyaset- edebiyat ilişkisine odaklanan, iktidar karşısında entelektüelin ikilemlerini ele alan ya da "Kitaplar çok mu pahalı?" başlıklı bir tartışmaya taraf kılan çok yönlü bir derleme.

Edebiyat dehlizlerinde gezinmekten keyif alan okurlar için...George Orwell Kitapları

16,67 ₺ %30
11,67 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
Orijinal Başlık: Essays - On Literature
ISBN: 9789755709420
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 165
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Yunus Çetin
Ağırlık: 200
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.