Efsuncu Baba (Günümüz Türkçesiyle)

Hüseyin Rahmi Gürpınar

Kitap Açıklaması

Efsuncu Baba büyüyle, simyayla, tılsımla uğraşan; define aramak, madeni altına çevirmek, yıldıznamelerden âlemin sırrını çözmek gibi heveslere kapılmış bir zat-ı muhteremdir. Onun dünyasını batıl inançları şekillendirir, her adımını bu hurafelere göre atar. Eline yeni bir kitap geçer, İstanbul’un bütün defineleri şifreli halde bildirilmiştir bu kitapta. Defineye ulaşmak için tılsımı kaldırması gerekir, bu da Binbirdirek’teki anahtarı ve kendisine yardımcı olacak insan suretinde iki meleği bulmasına bağlıdır. Böylece Kirkor ve Agop’la tanışırız. Karın tokluğuna çalışan, ortaoyunundan fırlama bu iki komik tip Efsuncu Baba’nın karısı ve kızıyla yaşadığı konağa taşınır. Entrika giderek tüm aileyi sarar. Hüseyin Rahmi sofu görünümlü budala karakterlerinden birini daha insanlığın en büyük derdi olarak, gülmeceyle süslü serüvenli bir dille canlandırıyor.

Hüseyin Rahmi Gürpınar Kitapları
8,00 ₺ %30
5,60 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786052954164
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 84
Basım:
Ebat: 12,5x20,5 cm
Ağırlık: 84
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Şahnur Kuzucu (13.12.2019)

  Mükemmel ötesi demem mümkün çok harika.

 • Efe Eliçin (21.11.2018)

  Hüseyin Rahmi Gürpınar klasiği ya da tarzı mı desem? Bilindiği gibi sokak edebiyatını en güzel ve içten bizlere aktaran yazar. İlk başlarda sıkıcı bir diyalog ile başlıyor olsa da kesinlikle devam etmenizi tavsiye ederim.

 • İrem Alnıaçık (15.08.2018)

  Büyü gibi şeylere inananlar için yazılmış bir kitap sanırım ama ben açıkçası pek beğenmediğimi belirtmek isterim.

 • Burcu Akbulut (03.08.2018)

  Efsuncu Baba Türk edebiyatının en farklı ve akıcı romanlarından biri.

 • Burcu Bakırcıoğlu (24.07.2018)

  İş Bankası Kültür Yayınları ve Kidega'ya bize büyük üstadı tanıtma fırsatı sundukları için çok teşekkür ederim. Efsuncu Baba kitaplığımın en nadide eseri oldu.