Eğer Doris Teyzenin Köpeğini Kazayla Değiştirmeseydim

Ingelin Angerborn

Kitap Açıklaması

ALEF/PALOMA olarak İsveçli çocuk kitapları yazarı Ingelin Angerbornun kitaplarıyla çocuk edebiyatı yayımlamaya başladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ingelin Angerborn 1966 doğumlu. İlk kitabı Om jag bara inte råkat byta ut tant Doris hund/Doris Teyzenin Köpeğini Kazayla Değiştirmeseydim ile İsveçin prestijli bir ödülü olan Tilden ödülünü kazandı ve çok kısa sürede İsveçli çocukların gönlünü kazandı. Ingelin Angerborn çocuklar için komik, zeki, kıvrak, akılda kalıcı bir üslupla yazıyor. Kitaplarındaki kahramanlar ak ve kara değil, gri alanlarda geziyor; güç durumlara düşüyorlar, etik sorunlarla karşılaşıyorlar, başlarına farklı değerlerin çarpıştığı ve zeki manevralarla çözülmesi gereken işler açılıyor. Bu kahramanlar çocukların da aslında birer insan, birer birey olduğunu hatırlatıyor okura. Tüm bunları yaparken yüksek sesle güldürüyor, hem çocukları hem büyükleri. Angerborn İsveç Enstitüsü ve İstanbul Konsolosluğu katkılarıyla sık sık İstanbula geliyor. Çocukları ve İstanbulu çok seviyor.

Angerborn kitaplarını çok yetenekli bir Türk çizer resimliyor: Taner Duran. Angerborn bu resimleri çok çok sevdi.Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944494151
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 104
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 104
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.