Eğitici Tolstoy

Daniel Moulin
Hece Yayınları
Kidega'nın Eğitici Tolstoy Kitap Yorumu
Dünyaca ünlü yazar Tolstoy edebi eserler üretmesinin yanı sıra eğitimle ilgili de oldukça nitelikli çalışmalar yürütmüştür. Daniel Moulin, Tolstoy'un eğitimle ilgili yenilikçi fikirlerini, çalışmalarını bir kitap haline getirmiş ve tüm eğitimcilerin faydalanabileceği bir kaynak ortaya çıkarmış.

Çarlık Rusya Eğitim Bakanlığı’ndaki hükümet yetkililerinin Tolstoy’un eğitim uygulamaları ve yayınlarına gösterdiği düşmanlığa rağmen, Tolstoy muhteşem bir yenilikçiydi. Amerika ve başka yerlerdeki deneysel okullar, Tolstoy’un kendi deneyimlerini aktardığı raporlarından o günden bugüne oldukça yararlanmışlardır. Tolstoy’un pedagojik makaleleri, bu okulların düşünsel niteliklerini belirlemesinin yanı sıra Tolstoy’un ruhsal yeniden doğuşundan sonra denediği dini ve felsefik yazıların çok büyük bir kısmını biçimlendirir.

Geriye dönüp bakıldığında, tıpkı Tolstoy’un edebî eserlerinin insanoğlunun aydınlanmasına yardım etmesi gibi eğitsel düşüncesinin tüm dünyadaki öğretmenleri ilgilendirdiği anlaşılmaktadır. Tolstoy, eğitim çalışmalarını edebî eserlerinin çok üstünde tutmuştur. Bundan dolayı da onun eğitime verdiği katkının bir kez daha değerlendirilmesi çok önemlidir.

28,00 ₺ %28
20,16 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786059556835
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 256
Basım: Nisan 2018
Ebat: 13x21
Çevirmen: Özlem Akçay

Daniel Moulin Hakkında

Daniel Moulin Kimdir? Daniel Moulin 2017 yılında Jubilee Karakter ve Erdemleri Araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Daniel Moulin Oxford Üniversitesi Eğitim Araştırmaları ve Metodojisi öğren...

Eğitici Tolstoy Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Berkay Kutlay (23.11.2018)

  Biraz ağır bir kitap da olsa bana göre eğitim sektöründe yer alan herkesin okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Sakin kafa ile okumanızı tavsiye ederim.

 • Berk Kılıççı (04.08.2018)

  Kitabı okumaya başladığımda ilk sayfalarda sıkıldım fakat sonrasında baya keyif alarak okuduğum bir eser oldu. Güzel bir araştırma tadında kitap istiyorsanız tavsiye edeceğim kitaplar arasında Eğitici Tolstoy kitabı gelirdi.

 • Yiğit Ayverdi (29.06.2018)

  Tolstoy denilince aklıma dünyada milyonlar satan romanların yazarı gelir hep. Buraya oldukça uzun bir inceleme yazmak isterdim ama mümkün olmadığını da iyi biliyorum. Acı dolu yaşamında belki de anlaşılmayı bekleyen bir dahiydi Tolstoy. bu dahinin eğitim üzerine olan düşüncüleri Eğitici Tolstoy kitabı ile bizlere kazandıran Daniel Mouilin'e sonsuz teşekkürlerimizi bildirmemiz gerekiyor.

 • Ebru Dağlaroğlu (25.06.2018)

  Eğitici Tolstoy kitabı ilk başlarda biraz ağır gelebilir fakat öğrencilerin ahlaki açıdan yetiştirilmesine dair mükemmel fikirler yer alıyor. Bir öğretmen adayı olarak bana çok şey kattı.

 • İrem Solmaz (13.06.2018)

  Hayat hikayesi en farklı olan klasik yazarlarından olan Tolstoy'un dahice düşünce sisteminin konu alındığı bir kitap. Eğitim alanındaki öğretmenlerin ve adaylarının okuması gereken kitaplardan bence.

 • Kağan Kaya (11.06.2018)

  Kitap Tolstoy'un düşüncesi temel alınarak kaleme alındığı için dikkatimi çekti. Eğitici Tolstoy güzel bir kitap olmuş

 • Emel Dalkıran (25.05.2018)

  Tolstoy’un düşüncelerinin Amerika gibi birçok ülkede eğitim alanında değerlendirilmesini konu alan bir kitap. Bu alana merakı olanların okuyacağı bir eser.