Eğitim 4.0 - Eğitimin Geleceği Tartışmalarının Neresindeyiz?

Fikret Konca
1 kişi

Kitap Açıklaması

Dijital dönüşümler ve yapay zekâ alanındaki gelişmelerle birlikte insan makine iş birliğine doğru gidiyoruz. Eğitim, işler, meslekler ve gelecek bundan nasıl etkilenecek? Çocuklarımızı nasıl bir gelecek bekliyor? Çocuklarımızı ön görülmesi güç bir geleceğe nasıl hazırlayacağız?

Bu kitapta, Eğitim 4.0 diye anılan eğitim alanındaki değişimler hakkında dünya ölçeğinde yapılan çalışmalar ve bunlara paralel olarak Türkiye'de yapılan çalışmalar birlikte verilmeye çalışılmıştır. Bu çalışmanın, Türkiye'de eğitim alanındaki gelişmelerin ve değişimlerin Eğitim 4.0'ın hangi yönleri ile ilişkili olduğunun anlaşılmasına katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bu düşünce ile eğitim alanındaki yeni gelişmeler ve eğitimin geleceği hakkında okuyucularda bütüncül bir bakış açısı oluşturmak hedeflenmiştir. Bu kitap, başta eğitimciler, eğitim alanında çalışanlar ve çalışmaya aday olanlar olmak üzere, okullara, özel okullara, eğitimdeki yenileşmeleri anlamak isteyenlere ve velilere yönelik hazırlanmıştır.29,00 ₺ %10
26,10 ₺
Tedarik Süresi: 12 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim
ISBN: 9786257052177
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 156
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 156
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Engin TAŞKIN (25.07.2020)

    Endüstri 4.0 ın eğitime yansımalarının nasıl olacağını her yönüyle anlatan, açıklayan, yol gösteren önemli bir eser. Yakın geçmişte, bugün konuşulan yarın konuşulması gereken pek çok kavramı bulabilirsiniz. STEM, Flipped Clasroom, deneyap atölyeleri, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, 21. yy becerileri, kişiselleştirilmiş öğrenme, öğrenme çevikliği, veri madenciliği ve dijital ebeveynlik gibi pek çok konuda sizi aydınlatacaktır. Akademik yönü olsa da tüm okul yöneticisi, öğretmen ve hatta konuyla ilgili velilerin okuyabileceği bir kitap.