Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı

Zorunlu Eğitimin Karanlık Dünyasında Bir Yolculuk

John Taylor Gatto
1 kişi
Kidega'nın Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı Kitap Yorumu
Kitapta dört duvar arasında verilen zorunlu eğitimin arkasında kapitalist sistemin bulunduğunu, insanları tek tipleştiren yapının bir yararı bulunmadığı gibi sayısız zararının bulunduğu savunuluyor. Sistemin istediği gibi bireyler yaratan eğitim sistemine eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşıyor.

Kitap Açıklaması

Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı adlı çalışma, John Taylor Gatto’nun, geleneksel okul eğitimi yaklaşımlarına geliştirilen eleştirilere eklediği tüyler ürpertici bir metafor…

Gatto bu çalışmasında, okulun insana verdiği zararın rasyonel ve kasıtlı olduğunu gösteriyor. Gatto’ya göre modern pedagojinin esas işlevi, nüfusu yönetilebilir kılmak. Zorunlu eğitim tuzağından kurtulmayı başarabilmiş insanlara ilişkin örneklerle dolu bu kitap, kişisel potansiyeli gerçekleştirmenin temel şartının farklı bir yetiştirilme ve beceri edinme şekli ile mümkün olabileceğini ortaya koyuyor. Gatto buna, “açık kaynak öğrenme” adını veriyor.

Acil sorunlara cevap veren ve bazı tartışmaları da beraberinde getireceği muhakkak olan bu kitap, mevcut eğitim sistemine dair şüphelere sahip olan herkesin ilgisini çekecek.

John Taylor Gatto Kitapları
32,00 ₺ %30
22,40 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051692296
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 276
Basım:
Ebat: 16,5x23,5 cm
Çevirmen: Mehmet Ali Özkan
Ağırlık: 276
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Aşkın Özdoğan (27.08.2018)

    Kitap zorunlu eğitim ile birlikte insanların nasıl çocuksu kalması için çaba harcanıldığını, üniversite kürsülerinden ortaya atılan bir tez ile ergenlik" denilen kavramın neden keşfedildiğini anlatıyor.