Eğitimde Yetenek Yönetimi

Barbara J. Davies, Brent Davies

Kitap Açıklaması

'Brent ve Barbara Davies okullarda personel geliştirilmesine yönelik bir yeni 21. yüzyıl paradigması sunmuştur. Onlar çeşitliliği, kişiselleştirmeyi, etik olmayı ve paylaşılan sorumluluğu desteklemektedir. Zor zamanlarımızda, ihtiyaç duyduğumuz büyük okulları tanımlayan yaratıcalık, yenilik ve okul personelinin uyumunu sağlamak için bu kitabı okumanız gerekecektir. Biz yeteneğin ve her çocuğun potansiyelinin geliştirilmesinin gerekli olduğunu biliyoruz. Şimdi ihtiyaçlarımızın okul personeliyle aynı olduğunu kabul etmeliyiz. Bu kitap, okullarımızın sürekli gelişimini sağlama kapasitesinin nasıl kurula bileceğini göztermektedir.

LizReid, Başkan, Uzman Okulları ve Akademiler Tröstü

Yetenek yönetimi başarılı örgütlerin geliştirilmesinde önemli bir faktördür. Okullarımızın geleceğe yönlendirilmesi ve liderlik yapabilmesi için örğütler nitelikli personelden oluşan 'yetenek havuzları' geliştirme ihtiyacı duymaktadır. 

Bu kitap, liderlere örğütlerinde yetenek yönetimi fikirlerini uygulaya bilmelerine yönelik yapı ve kavramları açıklamaktadır. Yazarlar okullarda derinlemesine liderliği kurmak ve yüksek bir performansa sahip öğrenme ortamları oluşturmak gibi stratejik amaçların nasıl gerçekleştirileceği ve yetenek yönetimi üzerine odaklanmışlardır.

Yeniden şekillenen okulların ve liderlik rollerini ve sorumluluklarını yerine getirecek yetenekli biriylerin nasıl geliştirileceğini gösterilirken yazarlar;

-Okulunuzdaki yetenekli bireylerin tanımlanması

-Okulunuzdaki yetenekli bireylerin ve liderlerin geliştirilmesi

-Okulda bir yetenek kültürü oluşturulması konularına odaklanmaktır.

bu kitap, okulun dönüşüm ihtiyaçlarını karşılayacak yenilikçi ve hayal gücü kuvvetli liderler geliştirilmesi güçlüğü ile karşılaşan okullar için çok önemlidir. Ayrıca bu kitap, İngiltere'de ve diğer ülkelerde eğitim örgütlerinde görev yapan okul müdürleri, uzman liderler, okul işletme yöneticileri ve lider olmaya aday öğretmenler için faydalı olacaktır.

30,00 ₺ %8
27,60 ₺
Tedarik Süresi: 7 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim, Akademik
Orijinal Başlık: Talent Management in Education
ISBN: 9786051338736
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 188
Basım:
Ebat: 17x24 cm
Çevirmen: Tufan Aytaç, Cemalettin İpek
Editör: Naim Dilek
Ağırlık: 358
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.