Ekmek Arası Rüya

Nazlı Eray

Kitap Açıklaması

Nazlı Eray, Ah Bayım Ah, Yoldan Geçen Öyküler, Aşk Artık Burada Oturmuyor gibi öykü kitapları, Aşık Papağan Barı, İmparator Çay Bahçesi, Uyku İstasyonu, Beyoğlu'nda Gezersin gibi romanlarıyla Türk okurunun gönlünde taht kurmuş bir yazar. Yalın ve sıcak dili, olağanüstü düş gücü, okurunu sürükleyen anlatımı ile Eray dünyada da adından söz ettirdi ve pek çok ülkede kitaplarını yayınladı.
Ekmek Arası Rüya, Nazlı Eray'ın yeni kitabı. Bu kitabında yer alan yazılar Nazlı Eray'ın kaleminden Pazar günleri çıkmış ve gazetelerde yayınlanmış. Bu yazılar bir yanıyla mektup, bir yanıyla öykü, bir yanıyla anı parçası, bir yanıyla da geceye düşülmüş notlar. Kimler yok ki bu yazılarda. Bir sabah ansızın çıkıp gelen Marilyn Monroe, Türkiye'de bir televizyon programında Yasemin'in Penceresi programına konuk olan ve ne yazık ki eski sevgilisinin hışmına uğrayan Woody Allen, İstanbul sokaklarında dolaşıp duran Stalin, bir çamaşırcıda kendilerine çamaşır beğenen kadınları kesen Casanova.. Sonra yazar Nazlı Eray'ın İstanbul'da bıraktığı çocukluk günleri, eski komşular, yerini sevimsiz yenilerine bırakan evler.. Sonra kentler. Sinop, Adana, Ankara, Bodrum.. Sonra arada bir eski dostlara uğramalar, onlarla kahve eşliğinde yapılmış güzel sohbetler..

Ekmek Arası Rüya, Nazlı Eray okurları için hazırlanmış bir gece kokteyli. Çaylarını yudumlasınlar ve en sevdikleri şarkıları sabahlara dek dinlesinler ve okusunlar diye.Nazlı Eray Kitapları

10,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 9789750706837
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 159
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 159
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.