Elon Musk: Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

Ashlee Vance
Buzdağı Yayınevi
2 kişi

New York Times Bestseller

The Wall Street Journal, NPR, Audible ve Amazon tarafından yılın en iyi kitaplarından biri olarak gösterilmiştir.

Bu kitap; 1971 doğumlu genç bir girişimcinin şirketleri ile dünyadaki otomotiv, uzay-havacılık ve enerji sektörlerindeki yerleşik düzene meydan okumasının sıra dışı hikâyesidir.

Elon Musk, X.com ve PayPal’in kurucularındandır ve sonraki dönemde Tesla ile sadece elektrikle giden 500 km menzilli ve 100km/sa hıza sadece 2,9 saniyede çıkan muhteşem otomobiller üretmiştir. SpaceX ile uzay taşımacılığının maliyetlerini çok büyük oranda düşürerek dünya devlerine meydan okumuş ve yakın gelecekte Mars’a insan yollayabilecek en muhtemel şirketi yaratmıştır. Ayrıca ABD’deki en büyük güneş enerjisi şirketi SolarCity’nin en büyük ortağı ve başkanıdır.

Ashlee Vance, 300’e yakın insanla konuşarak ve Elon Musk ile 30 saatten fazla birebir görüşme yaparak bu çarpıcı ve ilham verici hayat hikâyesini okurlarla buluşturuyor.

Hayatını, dünyayı fosil yakıtlara mahkûm olmaktan kurtarmaya adayan Elon Musk’ın önüne çıkan engeller, büyük başarıları ve yaşadıkları daha iyi bir geleceğin hayalini kuran girişimci, mühendis, siyasetçi, eğitimci ve gençler için motivasyon kaynağı olacaktır.

“Kitabın sonlarına doğru herhangi bir okuyucu Steve Jobs ile Musk’ı kıyaslama ihtiyacı hissedecektir. Musk’a fırsat verin. Kimse onun gibi olamaz.”

—The New York Times

“Ashlee Vance’ın yeni kitabı, ‘Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde’ tartışmasız dünyanın en önemli girişimcisinin hayatına muazzam bir bakış sunuyor.”

—The Washington Post

“Elon Musk tam kafa dengim: Risk alan, başarısızlıktan korkmayan ve insanlığa parlak bir gelecek sağlamak için sürekli çalışan biri. Ashlee Vance, Musk’ın harikulade hayat hikâyesini ve engel nedir bilmez ruhunu yıldızlarla dolu bir biyografiyle sunuyor.”

—Richard Branson, Virgin Grup’un Kurucusu

“Yıllardır okuduğum en iyi iş dünyası kitabı.”

—Don Graham, The Washington Post Eski Başkanı

49,90 ₺ %30
34,93 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Biyografi
Dil: türkçe
ISBN: 9786056685842
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 448
Basım: Mart 2016

Ashlee Vance Hakkında

Ashlee Vance, Biyografi, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Elon Musk: Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde kitabının yazarıdır. Ashl...

Elon Musk: Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Berkay Kutlay (03.08.2018)

    Elon Musk okunur

  • Ege Özkara (25.07.2018)

    Elon Musk: Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde çok merak edenlerin bir çok soruyu bulabilecekleri bir biyografi kitabı.