En Güzel Ülke Grace McCleen
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
En Güzel Ülke

En Güzel Ülke

Grace McCleen
Domingo Yayınevi

Dedim ki: “Şimdi hayvanlar lazım.” Kağıttan kuşlar, yünden tavşanlar, keçeden kedi ve köpekler yaptım. Tüylü ayılar, çizgili leoparlar, ateş kusan pullu ejderhalar yaptım. Sonra dedim ki: “İnsanlar lazım.” Yüzler, eller, dudaklar, dişler ve diller yaptım. Onları giydirdim, peruk taktım, akciğerlerine hava üfledim. İnsanlara baktım, hayvanlara baktım ve toprağa baktım. Güzel olduklarını gördüm.

Desmond Elliot En İyi İlk Kitap Ödülü

“Yılın Kitabı” Guardian

Hiç görmediği annesinden kalma eşyalarla dolu bir evde, dindar babasıyla yaşayan küçük Judith, dünyaya bambaşka gözlerle bakmakta, başkalarının önemsiz bulduğu şeylerde olasılıklar görmektedir. Okulda zorbalığa maruz kalan küçük kız, teselliyi kendine ait güzel bir yer yaratmakta bulur. Aynadan deniz, keçeden tarlalar, çaputtan dağlar, tel parçalarından insanlar, hayvanlar yapar... Ve bu minyatür dünyaya En Güzel Ülke adını verir. “Belki,” der, “ülkemde kar yağdırırsam dışarıda da yağar, pazartesi okula gitmek zorunda kalmam.” Öyle de olur. En Güzel Ülke’de başlayan kar, kasabaya çöker. Her eylemin sonuçları varken, mucizelerin olmaz mı?

“Bu roman kendi içinde küçük bir mucize.”

Daily Mail

25,00 ₺ %25
18,75 ₺
1 günde kargoda
Favorilerime Ekle

Ürün Ayrıntıları

Türü : Edebiyat , Roman
ISBN : 9786051980218
Kapak : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Boyut : Normal
Sayfa Sayısı : 312
Basım tarihi : 2018
Çevirmen : Mehtap Gün Ayral

Grace McCleen Hakkında

Grace McCleen, Edebiyat, Roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. En Güzel Ülke kitabının yazarıdır. Grace McCleen kitapları; Domingo Yayınevi aracılığı...

"En Güzel Ülke" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.