En Sevilen Öğretmen Hz. Muhammed (s.a.v) ve Eğitim Metotları

Ali Erkan Kavaklı

Kitap Açıklaması

Çocuk psikolojisi, pedagoji, beyin gelişimi, toplum sosyolojisi ile ilgili bildiğimiz her metodu Hz. Muhammed'in(s.a.v) en etkili bir şekilde hayata geçirdiğini görüyoruz.En Sevilen Öğretmen(s.a.v); hiç kimseden vazgeçmedi; ümitle, azimle çalıştı, bıkmadı, usanmadı. Maaşı, makamı, sigortası, Allah'tan başka koruyucusu yoktu; hiç kimseden ücret istemedi.

Asla şikayet etmedi, sızlanmadı, ümitsizliğe kapılmadı. 23 sene gibi kısa bir zamanda cahil, okuma yazma bilmez, bedevi, vahşi, kaba, yağmacı, zalim, saldırgan, deve çobanlarını; bilgili, alim, erdemli, merhametli, yardımsever, zekat ve sadaka veren, yoksulu ve yetimi koruyan, adaletli, dünyayı yöneten insanlara dönüştürdü.

Okul açtı, ilim çağını başlattı. Geri kalmış bir toplumu, aydınlattı ve kalkındırdı. Sevilen ve etkili bir öğretmen olmak isteyen eğitimcilerin; çocuklarını hem iyi bir insan hem de meslek ve hüner sahibi yapmak isteyen velilerin; yeteneklerini geliştirip erdemli bir insan olmak isteyen öğrencilerin okuyabileceği müstesna bir kitap. Bütün zamanların en iyi ve en etkili eğitimcisini bütün dünyaya tanıtma iddiası olan bir eser.

Kitap; erdemli, hünerli, marifet sahibi ve iyi kalpli insan yetiştirmek isteyenlere metotlar anlatıyor.Ali Erkan Kavaklı Kitapları

22,00 ₺ %28
15,84 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786057619068
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 264
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 264
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.