Endüstriyel Pazarlama Rekabetsel Yaklaşım

Rekabetsel Yaklaşım

F. Müge Arslan

Kitap Açıklaması

Pazarlama sistemindeki en önemli olgulardan biri de endüstriyel pazarlama olgusudur. Nihai tüketiciler dışında kalan alıcıları ve kişisel veya ailevi ihtiyaçlar dışında kalan gereksinimleri karşılamak amacıyla gerçekleştirilen satın almaları kapsayan endüstriyel pazarlama; bu pazarlardaki alıcı–satıcı ilişkisi yapısının, endüstriyel talebin özelliklerinin ve endüstriyel ürün ve hizmetler ile satın alma birimlerinin ve süreçlerinin tüketim pazarlarından farklı olmasından dolayı kendine özgü prensiplere sahiptir.

Bu çalışmada, endüstriyel pazarlama konusunu tüm detaylarıyla ele almakta ve rekabetsel yaklaşımlarla endüstriyel pazarlama ilkelerini harmanlamaktadır. Endüstriyel pazarlama karması unsurlarının yanı sıra; stratejik pazarlama yönetimine ilişkin kavramlar ve rekabet konuları endüstriyel pazarlar açısından ele alınmış ve örneklerle zenginleştirilerek keyifle okunabilir hale getirilmiştir.

Çalışmada sadece endüstriyel pazarlamaya ilişkin temel kavramları incelemekle kalmayıp, "Endüstriyel Pazarlamada İlişki Yönetimi", "Endüstriyel Pazarlamada Rekabet Analizi ve Rekabet Avantajı Oluşturma" gibi ilişkisel ve rekabetsel bir yaklaşımla, hem pazarlama akademisyenlerine hem de pazarlama uygulayıcılarına bir yol haritası oluşturmaktadır.F. Müge Arslan Kitapları

69,50 ₺ %15
59,08 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053776963
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 512
Basım:
Ebat: 155x23 cm
Ağırlık: 722
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.