Engellenmemiş Kızlar

Zorlu Bir Dünyada Güçlü Kızlar Yetiştirmek

Tanith Carey

Kitap Açıklaması

"Kızlara oldukları gibi mutlu olmayı öğretmek hiç bu kadar zor olmamıştı."

- Tanith Carey

"O kadar da değil" demeyin! Çünkü aslında "o kadar".

Bugün kızlarımızın karşı karşıya olduğu tehlikeleri hayal dahi edemeyebiliriz.

Onları geleceğin güçlü kadınları/bireyleri olarak yetiştirmeye ne kadar hazırız?

Dış görünüşü saplantı haline getirmiş bir dünyada kız çocuk olmak ve kız çocuk yetiştirmek hiç kolay değil. Küçük bebeğiniz çabuk büyüyecek ve bir gün makyaj yapmak, topuklu ayakkabı giymek istediğini söyleyecek; size bir cep telefonu aldıracak ve arkadaş buluşmalarında dudaklarını uzatıp "selfie" çekmeye başlayacak. Sizin kızınızın bunlardan çok uzak olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Ödüllü bir gazeteci olan Tanith Carey, Engellenmemiş Kızlar'da kızlarını ve oğullarını yetiştirirken karşılaştıkları şaşırtıcı sayıda kafa karıştırıcıyla baş etmeye çalışan annelere ve babalara öneriler getiriyor. Kızlarımızın özdeğer sahibi, duygusal ve fiziksel yönden bağışıklığı güçlü, sağlıklı yetişkinler olmaları için faydalı olacağına inandığı yöntemleri paylaşıyor.

Çocuklarımız hepimizin sorumluluğudur. Kızlarımızı cinsiyet rolüne uygun davranma baskısından kurtarabilir; toplum içinde oldukları, hissettikleri gibi var olmanın mutluluğunu tatmalarına yardım edebiliriz.

Tanith Carey

Tanith Carey, günümüzde anne-babaların karşılaştığı zorlukları açığa çıkarmak ve bunlarla başa çıkmak için ulaşılabilir stratejileri belirlemek amacıyla kitaplar yazıyor. Bir önceki kitabı Taming the Tiger Parent: How to Put Your Child's Well-being first in a Competitive World için Steve Biddulph, "ebeveynliği yeniden yönlendiren bir eleştiri" demişti. Ödül kazanmış bir gazeteci olan Carey; Guardian, Daily Telegraph, The Sunday Times, Daily Mail ve Huffington Post gibi çeşitli gazetelerde yazıyor. Engellenmemiş Kızlar, yedinci kitabı.

23,15 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058356795
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 296
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Deniz Yazgan
Ağırlık: 296
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.