English with Films Bonanza - Escape to Panderosa (DVD Film İle Birlikte)

B. Orhan Doğan

Kitap Açıklaması

Yabancı bir dil öğrenmekte olan kişilerin çoğu için, birinci hedef, hiç kuşkusuz, o dilde izledikleri filmleri ve TV programlarını eksiksiz biçimde anlayabilmektir. Bu, aynı zamanda, o dilin hangi ölçüde bilindiğinin bir kıstası olarak da değerlendirilebilir.

English With Films dizisi, çok farklı bir görsel - işitsel İngi¬lizce öğrenim ve geliştirme yöntemi ortaya koymaktadır.

Komediden maceraya, dramdan belgesele kadar çeşitli türlerden seçilmiş olan filmlerin ve TV programlarının yer aldığı bu dizinin temel hedefleri şunlardır:

1) Verilen DVD filmler ile, hoşça zaman geçirerek, izleme, din¬leme, anlama ve konuşma yeterliğinin gelişmesini sağlamak.

2) İngilizce deyimleri, dilbilgisi kalıplarını, yeni sözcükleri başka kaynaklara başvurma gereği kalmadan öğretebilmek.

3) Karşılaşacağınız farklı türlerdeki İngilizce film ve TV programlarında geçen tümce ve sözcüklerin anlaşılmasını sağlamak.

Bu hedeflere yönelik olarak, filmlerin ve TV programlarının İngilizce metinleri ve bire bir yapılmış olan eksiksiz Türkçe çevirileri, karşılıklı sayfalarda sunulmuştur. Her Türkçe sayfada, o bölümdeki önemli İngilizce sözcüklerin ve deyimlerin Türkçe karşılıkları, alfabetik sırayla, söylenişleri ile birlikte verilmiştir.

Ayrıca, her İngilizce sayfanın üst bölümünde, o sayfanın, filmdeki başlangıç zamanı yazılmıştır.

Bu kitapta ve ekindeki DVD'de, efsane TV dizisi Bonanza'nın Eescape To Ponderosa adlı bölümü sunulmaktadır. TV tarihinin en uzun süreli western dizilerinden biri olan Bonanza, Amerikan TV kanalı NBC'de 1959'dan 1973'e kadar, toplam 430 bölüm olarak yayımlanmıştır. Bir dönem Türkiye'de de yayımlanan ve çok büyük ilgi gören dizide, son derece akıllı bir aile reisi olan bir baba ve üç oğlundan oluşan Cartwright ailesinin maceraları anlatılmaktadır.

Severek izleyeceğiniz bu film, İngilizcenizi geliştirmenize büyük katkı sağlayacak çok sayıda konuşma kalıbı, sözcük, deyim, tümce ve deyimsel fiil (phrasal verb) içermektedir.

Yabancı dil öğreniminde ilk olan bu yepyeni yöntemle, İngilizce bilginiz, anlama ve konuşma yeterliğiniz, beklentinizin çok üzerinde bir hızla ve kolaylıkla gelişecektir.

 B. Orhan Doğan Kitapları

19,90 ₺ %22
15,52 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058302532
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 96
Basım:
Ebat: 19,5x27 cm
Ağırlık: 96
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.