Kidega'nın Enver Kitap Yorumu
Murat Bardakçı'nın uzun süren araştırmalar sonucunda gerçek belgelere dayanarak kaleme aldığı bir eser Enver. Yararlanılan kaynakların büyük kısmı Enver Paşa'nın torunu Osman Payatepek tarafından verilmiştir. Bu belgeler arasında mektuplar, aile fotoğrafları, stratejik planlamalar ve çizimler de mevcut. Enver Paşa'nın karakterine dair bilinmeyenleri ve ruh halini belki de bugüne kadar en iyi aktaran yazar Murat Bardakçı oluyor Enver'le.

İstanbul’da mütevazi bir ahşap evde başlayıp Hürriyet Kahramanlığı’na ve imparatorluğun en güçlü adamlığına uzanan ama ardından idam mahkûmluğuna ve sürgünlere kadar giden, 1922’de uzak diyarların haritalarda bile yeralmayan ücra bir tepesinde Rus süvarisinin namlusundan çıkan domdom kurşunu ile noktalanan 41 senelik macera dolu bir hayat…

Enver Paşa Türkçü-Turancı mı, yoksa İslamcı mı idi? İstiklal Harbi yıllarında neler yapmıştı? Mustafa Kemal ile mektuplaşmaları… Sıkıntılar ve hayallerle dolu sürgün seneleri… Orta Asya’daki esareti ve uğradığı mağlûbiyet… Hanımı, büyük aşkı Naciye Sultan’a hasret satırları…

Murat Bardakçı’nın, Paşa’nın ailesi tarafından doksan küsur sene boyunca muhafaza edilen ve şimdiye kadar yayınlanmamış özel evrakı ile sivil ve askeri arşiv belgelerine dayanarak kaleme aldığı Enver, tarihimizin bu çok önemli ismini her yönü ile ortaya koyarken, onun hakkında yanlış bilinen birçok konunun gerçeğini de gözler önüne seriyor.

Murat Bardakçı Kitapları
38,00 ₺ %35
24,70 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786053326045
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 784
Basım: Kasım 2015

Murat Bardakçı Hakkında

Murat Bardakçı Kimdir?Murat Bardakçı 1955 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Dedesi siyasetçi Cemal Bardakçı, babası ise gazeteci İlhan Bardakçı’dır.Osmanlı tarihi ve Türk Müziği üzerine uzmanlık...

Enver Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Utku Sepetçi (06.07.2018)

    Murat bardakçının Enver kitabını oldukça beğendim. Geçmişteki tarihte en sevdiğim paşalardan olan Enver paşanın bilinmeyenlerini öğrenmek ayrı bir lezzet kattı.

  • Esma Ertepınar (18.06.2018)

    Enver kitabı cumhuriyet tarihimizin en önemli paşalarından Enver paşanın bilinmeyenlerinin kaleme alındığı bir eser. Ben çok beğendim.

  • Derin Tütüncü (24.05.2018)

    Enver Paşa’nın bilinmeyenleri ve Cumhuriyet Tarihine meraklı olanların severek okuyacağı Murat Bardakçı’nın yazdığı Enver kitabı oldukça başarılı olmuş.