Kitap Açıklaması

1950 yılında Artvin-Camili (Macahel)'de doğdu. Düzenli İlkokulu, Davutpaşa Ortaokulu ve Pertevniyal Lisesini bitirdi. 1975 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1987 yılında Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Göğüs Hastalıklan Uzmanlığını aldı. 1993 yılında Doçent, aynı yıl Klinik Şefi oldu ve emekli olduğu 2015 yılına kadar aynı kurumda Klinik şefi olarak görev yaptı.

Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği, Türk Toraks Derneği, American Thoracic Society ve European Respiratory Society üyesidir.

Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Türk Göğüs Hastalıkları Yeterlilik Kurulu (BOARD) kurucu üye ve yönetim kurulu üyeliği ve Türk Toraks Derneği KOAH Çalışma Grubu üyeliği görevinde bulundu.

Türk Toraks Derneği Kitapları Editör Yardımcılığı ve Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Eğitim Kitaplan Serisi'nden çıkan "Öksürük: Nedenler, Tanı ve Tedavi" (2012) kitabı Editörlüğünü yaptı.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak yetiştirdiği 20 Asistan Doktorun Uzmanlık Tezini yönetti.

2002 yılında "Solunum Göğüs Hastalıkları Merkezi"ni kurdu. KOAH ve Astım konularında yaptığı halka dönük "farkındalık yaratma" çalışmaları ile 2006 yılında GOLD (Global Initiative for Chronic Obstructive Lung Disease) COPD Day ve 2007 yılında GINA (Global Initiative for Asthma) Asthma Day etkinlik programlannda yer aldı.

UNESCO tarafından, Türkiyenin ilk ve tek "Biyosfer Rezerv Alanı" olarak ilan edilen Camili/Macahel'de "Doğal Çevrenin Korunması ve Sürdürülebilir Kalkınma.' için faaliyet gösteren "Macahel Vakfi"nın Kurucu Üyeliği ve Başkanlığını yapmıştır. Halen, İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

43,00 ₺ %10
38,70 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Tıp, Bilim
ISBN: 9786054827343
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 125
Basım:
Ebat: 155x235 cm
Ağırlık: 230
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.