Ergenlik Öncesi Ahlak Eğitimi

Davut Doğan

Kitap Açıklaması

Çocuğunuzun ahlak eğitimi için, yarın çok geç olmadan...

Çocuğunuz ergenlik dönemine girdiğinde, ondaki bazı davranışlardan rahatsız olup bir gün, "Ben nerede hata yaptım?" diye kendinizi sorgulayabilirsiniz. Bu durumun sebebi, çocuğu-nuzun birçok maddi ihtiyacını (beslenme, giyinme vb.) en iyi şekilde karşılamanıza rağmen, onun için en az bunlar kadar önemli olan manevi ihtiyaçlarını (sevgi, özgüven, sorumluluk, merhamet vb.) ihmal etmiş olmanız veya maddi ve manevi ihtiyaçları arasındaki dengeyi kuramayışınız olabilir.

Güzel ahlaklı bireyler yetiştirilmesinde, çocukluk döne-minde sağlam temellere dayandırılarak verilen ahlâk eğitiminin etkisi çok büyüktür. Çocuklar ihmal edilir, belirli bir ahlaki eği-timden geçirilmezlerse, kötü huylar onlarda yer etmiş olarak ergenlik dönemine girebilirler.

Bu kitapta, çocuğun fiziksel, biyolojik, zihinsel, sosyal, duygusal, dini ve ahlâkî gelişim özellikleri bir bütün halinde ele alınıp ergenlik öncesi dönem ahlâk eğitiminin nasıl yapılacağı, yaş gruplarına göre gerekçelendirilerek örneklerle açıklanmıştır.Davut Doğan Kitapları

16,67 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054981472
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 200
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Gökhan Canbülbül
Ağırlık: 200
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.