Erken Çocukluk Döneminde Yaratıcılık ve Sanat

Nilgün Cevher Kalburan

Kitap Açıklaması

Erken çocukluk dönemi bireyin yaşamının temellerini oluşturmaktadır. Çocuğun tüm alanlarda (zihin, dil, benlik, sosyal, bedensel, duygusal) hızla geliştiği bu dönemde, var olan potansiyelinin ortaya çıkarılması ve gelişiminin desteklenmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle çocuğun kendini ve yaşadığı dünyayı tanıması, duygu ve düşüncelerini ifade etmesi, problemleri algılaması ve çözüm yolları üretmesi, özgürce keşifler ve denemeler yapmasına fırsatlar verilmesi gerekmektedir. Yaratıcılığı temel alan bir eğitim ortamında, çocuğun bu fırsatları elde etmesi kaçınılmazdır.

Yaratıcılık her çocukta bulunan, değer verilmesi ve yaşam boyunca geliştirilmesi gereken bir potansiyeldir. Yaratıcılık, düşünme, ifade etme ve tüm davranışları içine alır. Bununla birlikte yaratıcılık, yalnızca üstün zekalı veya yetenekli bireyler için düzenlenen özel programların ayrıcalıklı bir alanı değildir (Jalongo, 2003).

Yaratıcılık insanoğlunun aşçılıktan kimyaya kadar tüm davranışlarında yer alır. Yenilikçilik, merak, risk alma ve hayal gücü gerektirir.Nilgün Cevher Kalburan Kitapları

27,78 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim
ISBN: 9786055472511
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 196
Basım:
Ebat: 165x245 cm
Ağırlık: 544
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.