Ermiş

Modern Klasikler Serisi

Halil Cibran
3 kişi
Kidega'nın Ermiş Kitap Yorumu
Kelimelerle anlatılması güç yoğunlukta bir postmodern bilge öyküsü... Mustafa adındaki bir kahinin insanlık ve hayatla ilgili konuşmalarından oluşan 26 adet eser mevcut içinde. Bir dönem tüm gençlerin başucu kitabı olan Ermiş o dönem İncil'den sonra en çok satan kitap olmuştur. Bu kitap insan ve insanlığı anlamak üzerine yola çıkmış herkes üzerinde çok derin izler bırakacak.

Kitap Açıklaması

"İnsan için tüm amaçlarını susuzluktan çatlamış dudaklara ve tüm yaşamı bir çeşmeye dönüştüren bir armağandan daha büyüğü yoktur kuşkusuz. Benim şerefim ve ödülüm işte bu armağanda yatıyor. Ne zaman içmek için çeşmeye gelsem, diri suyun kendisini susamış bulmamda..."

Yıllar boyu kendisine yurt olan kentten ayrılırken, Ermiş'ten geride bıraktığı halka hitap etmesi istenir. Kent halkı ona aşk, evlilik, suç, ölüm, güzellik ve daha pek çok konuda sorular yöneltir. Aldıkları karşılık, hoşgörü ve sevginin biçimlendirdiği bir insan yaşamı üzerine hazine değerindeki öğütlerdir. Haklıyla haksızın, suçluyla suçsuzun, dimdik ayakta duranla düşmüşün aslında aynı insan olduğu bir yaşamdır bu...

Halil Cibran Kitapları
8,00 ₺ %30
5,60 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: The Prophet
ISBN: 9786053320128
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 56
Basım:
Ebat: 13x21 cm
Ağırlık: 56
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Rüya Bolatlı (25.10.2019)

  Heyecanla ve severek okuduğum bir kitap. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

 • Ferid Ekşioğlu (19.10.2019)

  Edebiyatın en iyi eserlerinden biri diyebilirim.

 • Ayşe Nur Özsoy (12.10.2019)

  Çok çok iyi.

 • Polat Akal (28.08.2018)

  Halil Cibran kitabını ilk defa okudum ve gerçekten de okumaya değer bir kitap.

 • İrem Özdenak (06.08.2018)

  Ermiş okunması gereken bir kitap.

 • Ece Erbay (21.07.2018)

  Ermiş kadar etkileyici bir kitap daha önce kesinlikle okumadım. Herkese tavsiye ederim.

 • Ümran Ayaydın (16.07.2018)

  Ermiş kitabı hakkında söyleyecek pek bir şey bulamıyorum çok güzel incelemeler yazılmış ve farklı açılardan bakılmış herkese hitap edecek türden olması da oyrı bir hava katmış kitaba.

 • Çınar Tunçeri (09.07.2018)

  56 sayfalık bir kitap olan Ermiş için sayfalar dolusu yorum yapılabilir elbette fakat ben şimdi elinizde okuduğunuz kişisel gelişim kitabını bırakın ve Ermiş'i okumaya başlayın diyorum.

 • Derin Tokatlıoğlu (05.07.2018)

  Bu k,tap benim ruh halimi oldukça etkiledi. Kitabın kapağı zaten nasıl marjinal bir eser olduğunu gösteriyor. Ermiş kitabı ile sonsuz bir dinginliğe düşünmeye geçebilirsiniz.

 • Emel Aykaç (05.07.2018)

  Herkese tavsiye edebileceğim ve fazlası ile beğendiğim bir kitap. Halil Cibran ile tanışmama vesile olan Ermiş kitabını aslında tek bir kitap olarak düşünmeyin her cümlede başka bir kitap çıkacak nitelikte ve tam anlamı ile herkese kendinden bir şeyler katacak türden. Bu kitabı okumama vesile olan Kidega ailesine teşekkürler.

 • Ahmet Çetin (19.06.2018)

  "Hakikati buldum" değil, "Bir hakikat buldum" deyin. "Ruhun yolunu buldum." demeyin. "Kendi yolumda yürürken ruhla karşılaştım." deyin. Boyle demiş Halil Cibran Ermiş kitabında ne de güzel demiş.

 • Yiğit Beşok (11.06.2018)

  Ermiş kadar etkileyici bir kitap daha önce okumamıştım.

 • Utku AKYÜREK (28.05.2018)

  Her konuya dair fikri olan bir kitap olması beni çok mutlu etti. Ermiş kitabını okuyan herkes kendinden bir şeyler bulacağı konusunda eminim.