Eski Antlaşma’ya Genel Bakış

William Sandford Lasor

Kitap Açıklaması

1982 yılındaki basımından beri, Eski Antlaşma'nın arka planı, içeriği, yazın kalitesi ve mesajı konusunda yaygın çalışma kitabı olmuştur. Bu değerli çalışmanın ikinci baskısı, Eski Antlaşma araştırmalarındaki yeni gelişmeler doğrultusunda güncellenmiştir. Evanjelik eğitim anlayışının en iyi yanlarını yansıtan Eski Antlaşma'ya Genel Bakış, Eski Antlaşma'daki otuz dokuz kitabın içeriği ve yapısı konusunda kapsamlı bir inceleme sunar. İbrani Kutsal Yazılar'la ilintili tarihi verileri ve teolojik konuları da ele alan bu eserde ayrıca en son arkeolojik çalışmalarla ilgili bilgiler, şemalar, resimler ve haritalar da bulunmaktadır. "Yıllar boyunca EA incelemesinde başyapıt sayılacak değerli bir çalışma...kitabın yapısı hem öğrenciler hem de öğretmenler için son derece yararlıdır."
-Journal of the Evangelical Theological Society

"Sunum tarzı ve netliği öğrenciye karşı bir duyarlılık sergiliyor... bu kitaptaki bilgi zenginliği ve rehberlikten eksik kalmak gerçek anlamda bir mahrumiyet olacaktır."
-Hebrew Studies

"Kutsal Kitap'ı yeni çalışmaya başlamış kişiler için Eski Antlaşma'nın etkili bir sunumu."
-Religious Studies Review

"Bu kitap, alanının önde gelen eseridir. Konunun herkesçe tanınan üç uzmanının kaleme aldığı eser son derece iyi bir şekilde işlenmiştir ve etkili bir tarza sahiptir."
-Choice

William Sandford LaSor (1911-1991) California, Pasadena'daki Fuller Theological Seminary'de Eski Antlaşma fahri profesörüydü.

David Allan Hubbard (1928-1996) Fuller Theological Seminary'de fahri başkan ve fahri profesördü. Frederic William Bush (1945 - 2010) Fuller Theological Seminary'de Eski Yakın Doğu Araştırmaları D. Wilson Moore Profesörüdür.55,56 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758820863
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 779
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 779
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.