Eski Mısır Tarihi

Marc Van De Mieroop

Kitap Açıklaması

"Tanınmış akademisyen Marc Van De Mieroop eskiçağı herkesin kolayca anlayabileceği şekilde anlatmaya devam ediyor. Mükemmel araştırılmış ve akıcı anlatısıyla kitap yaratıcı olduğu kadar bilimsel de. Hem uzmanlar hem de uzman olmayanlar için çok değerli bir çalışma ve özellikle öğretmenlere yarar sağlayacak. Kesinlikle tavsiye edilir." Ronald J. Leprohon, Toronto Üniversitesi "Kapsamlı ve güncel Eski Mısır Tarihi kitabında Marc Van De Mieroop, Mısır toplumunun MÖ 4. binyıl sonundan Yunan-Roma dönemine kadar gelişimini, konu üzerine uzun yıllardan beri yazılmış en eksiksiz çalışmada sunuyor."

John Baines, Oxford Üniversitesi Eski Mısır Tarihi Mısır devletinin MÖ 3000 civarındaki oluşumundan Roma İmparatorluğu'nun hiyeroglif yazısını yasakladığı MS 4. yüzyıl sonuna dek Eski Mısır'ın kronolojik bir incelemesidir.

Bu öyküsel anlatı önemli siyasi ve kültürel olayları ana hatlarıyla ele alırken hem sosyal hem de ekonomik hayata değinmektedir. En son bilimsel çalışmaları içeren yetkin ve anlaşılır bir üsluplayazılmış Eski Mısır Tarihi, Mısır tarihi öğrencileri için çok değerli bir kaynaktır.

Kitaba eşlik etmek üzere tasarlanmış Internet sayfasına www.wiley.com/go/ancientegypt adresinden erişilebilir.

Marc Van De Mieroop Columbia Üniversitesi'nde tarih profesörüdür. Eski Yakındoğu ve Eski Mısır üzerine çeşitli çalışmaların editörü ve yazarıdır. Bunlar arasında A History of Ancient Near East, ca. 3000-323 BC (Homer Kitabevi tarafından Eski Yakındoğu Tarihi MÖ 3000-323 adıyla basılmıştır), The Eastern Mediterranean in the Age of Ramesses II (Wiley-Blackwell, 2007) ve King Hammurabi of Babylon (Wiley-Blackwell, 2005) sayılabilir.Marc Van De Mieroop Kitapları

69,00 ₺ %20
55,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944483834
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1
Ebat: 16x24 cm
Çevirmen: Ali Oğuz Bozkurt
Ağırlık: 1
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.