Etkili Değişim Yönetimi

Nermin Uyguç

Kitap Açıklaması

"Düşünce kalıplarımızı değiştirmeden geçerli düşünce kalıplarımız ile yarattığımız problemleri çözemeyiz".
Albert Einstein

Hepimiz hızla değişen, dinamik ve karmaşık bir dünyada yaşamaktayız. Değişimin hızı baş döndürücüdür. Alvin Toffler'in de söylediği gibi artık "değişim bir gereklilik değil yaşamın ta kendisi" olmuştur. Değişmeyecek tek şey olan değişime uyum sağlamak ve benimsemek ise değişimin etkili yönetiminin öğrenilmesini gerektirmektedir. Değişimi etkili yönetebilmek örgütsel sağ kalımın anahtarıdır ve etkili değişim yeteneği her başarılı örgütün zaafıdır.

Ancak, "bütün insanlar ve örgütler tek'tir ve dolayısıyla da bütün değişim programları özgün olmalıdır". Etkili değişim yönetimi örgütün özelliklerine ve değişim türüne göre değişim reçetelerinin hazırlanması ve uygulanması ile mümkündür. İyi bir reçetenin temelinde, bir yemek şefinin de belirttiği gibi "kullanılacak tüm malzemeler, un karışımları, renk kombinasyonları, temel pişirme süreçleri ve kişiyi mutlu edecek damak zevki tercihleri hakkında kapsamlı ve ayrıntılı bilgi sahibi olmak yatmaktadır". Etkili Değişim Yönetimi'nin amacı da bir değişim reçetesi sunmak değil; okuyucuların etkili bir değişim reçetesi oluşturmalarına ve uygulamalarına yardımcı olacak, sistematik şekilde bir araya getirilmiş bilgilerden yararlanmalarını sağlamaktır.

Bu kitap;

Genelde, değişimin ne olduğunu, neden ve nasıl ortaya çıktığını anlamak, değişimi daha olumlu bir kavram olarak karşılamak, yönetmek ve yaşamını kolaylaştırmak isteyen "herkes" için yazılmıştır.

Hem iktisadi ve idari bilimler ve işletme fakültelerinin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin değişim yönetimi, örgütsel değişim, örgüt geliştirme, örgütsel davranış, örgüt kuramı, yönetim kuramı, örgüt kültürü ve kültürel değişim, insan kaynakları yönetimi, işletme yönetimi ve stratejik yönetim derslerinde yararlanabilecekleri hem de bu alanlarda çalışan bilim insanları, akademisyenler, araştırmacılar ve uygulamacılar için Türkçe ideal bir kaynaktır.

Tüm işletmelerin yanı sıra, değişim yönetimi uygulamalarının örgüte özgü olması gerektiği görüşünden hareketle, özellikle kamu kuruluşları, hizmet işletmeleri ve KOBİ'lerin yöneticilerine, liderlerine, çalışanlarına, uzmanlarına ve değişim danışmanlarına değişim sürecinin farklı aşamalarında uygun seçimler yapabilmelerini sağlayacak farklı bakış açıları, değişim yaklaşım tarzları, değişim modelleri ve araçları sunmaktadır.55,00 ₺ %8
50,60 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786057928009
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 608
Basım:
Ebat: 16x23,5 cm
Ağırlık: 608
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.