Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Evlenmeden Önce

Evlenmeden Önce

Doğan Cüceloğlu
Remzi Kitabevi
Kidega'nın "Evlenmeden Önce" Kitap Yorumu
Doğan Cüceloğlu bu kitapta evlilikte yaşanan problemlerin çocuklukta ailede yaşadığı olaylardan, gördüğü kültürden kaynaklı olabileceği tezi üstünde duruyor ve bunu temelde 2 ana madde üzerinden inceliyor: Denetim Odaklı Korku Kültürü ve Gelişim Odaklı Korku Kültürü. Bu kültürler üzerine psikolojik ve sosyolojik çıkarımlar yapan bu kitabı evlenmeyi düşünen ya da evliliğindeki sorunları çözemeyen herkes bu esere göz atmalı.

Evlilik, bir çiçekçi dükkânı gibi farklı olanaklar sunar; çiçeklerden nasıl bir buket yaratacağınız size kalmış…

Bir kadının ve bir erkeğin iki farklı öyküsü evlilikte bir araya gelir. Evlenmeden önce aralarındaki ilişkiyi önemseyen, üstüne konuşan, sohbet eden, zaman ve emek veren çiftler, evliliklerinde kendi farklı öykülerinden ‘bizim öykümüz’ dedikleri yeni bir öykü oluşturmayı başarırlar.

Evlendiğinizde, hayatınızın en önemli, en güçlü tanığını seçmiş olursunuz. Bunun bilincinde olmak, önemli bir olgunluk adımıdır. Evlilik öncesinde, müstakbel eşinizle paylaştığınız değerlerin farkında olmak önceliğiniz olmalıdır. Birlikte, ‘birbirinizi yaşamak’ için evleniyorsunuz ve bu evlilikte ikiniz de kendiniz olarak var olmayı yani BİZ olmayı önemsiyorsanız, değerlerinizin uyum içinde olması gerekir.

Evlilik yolculuğuna başlarken biricik sermayeniz olan sevgi, küçülüp yok olabilecek ya da büyüyüp gelişebilecek bir şey. Evet, o hem çok kudretli hem de bir o kadar zarif ve kırılgan. Kurduğunuz ilişkiler ve üstlendiğiniz rollerin farkında olarak onu hakkıyla yaşamanız, yaşatmanız gerekiyor.

Doğan Cüceloğlu Kitapları
20,00 ₺ %34
13,16 ₺
1 günde kargoda
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789751418227
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 224
Basım: Aralık 2017
Doğan Cüceloğlu

Doğan Cüceloğlu Hakkında

Doğan Cüceloğlu Kimdir?Ülkemizde psikolog kimliğiyle tanınan Doğan Cüceloğlu Mersin’in Silifke ilçesinde doğmuştur. 11 çocuklu ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelmiştir. Ortaokulu Mersin’de bitirmişt...

"Evlenmeden Önce" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Canberk Fahri (25.05.2018)

    Doğan Cüceloğlunun yine kişisel gelişim tarzında yazdığı bir kitap. Evlenecek olanların ilgisini çekebilir ama bekâr bir insana hitap etmiyor.