Evlenmeden Önce

Doğan Cüceloğlu
Remzi Kitabevi
1 kişi
Kidega'nın Evlenmeden Önce Kitap Yorumu
Doğan Cüceloğlu bu kitapta evlilikte yaşanan problemlerin çocuklukta ailede yaşadığı olaylardan, gördüğü kültürden kaynaklı olabileceği tezi üstünde duruyor ve bunu temelde 2 ana madde üzerinden inceliyor: Denetim Odaklı Korku Kültürü ve Gelişim Odaklı Korku Kültürü. Bu kültürler üzerine psikolojik ve sosyolojik çıkarımlar yapan bu kitabı evlenmeyi düşünen ya da evliliğindeki sorunları çözemeyen herkes bu esere göz atmalı.

Evlilik, bir çiçekçi dükkânı gibi farklı olanaklar sunar; çiçeklerden nasıl bir buket yaratacağınız size kalmış…

Bir kadının ve bir erkeğin iki farklı öyküsü evlilikte bir araya gelir. Evlenmeden önce aralarındaki ilişkiyi önemseyen, üstüne konuşan, sohbet eden, zaman ve emek veren çiftler, evliliklerinde kendi farklı öykülerinden ‘bizim öykümüz’ dedikleri yeni bir öykü oluşturmayı başarırlar.

Evlendiğinizde, hayatınızın en önemli, en güçlü tanığını seçmiş olursunuz. Bunun bilincinde olmak, önemli bir olgunluk adımıdır. Evlilik öncesinde, müstakbel eşinizle paylaştığınız değerlerin farkında olmak önceliğiniz olmalıdır. Birlikte, ‘birbirinizi yaşamak’ için evleniyorsunuz ve bu evlilikte ikiniz de kendiniz olarak var olmayı yani BİZ olmayı önemsiyorsanız, değerlerinizin uyum içinde olması gerekir.

Evlilik yolculuğuna başlarken biricik sermayeniz olan sevgi, küçülüp yok olabilecek ya da büyüyüp gelişebilecek bir şey. Evet, o hem çok kudretli hem de bir o kadar zarif ve kırılgan. Kurduğunuz ilişkiler ve üstlendiğiniz rollerin farkında olarak onu hakkıyla yaşamanız, yaşatmanız gerekiyor.

Doğan Cüceloğlu Kitapları
25,00 ₺ %32
17,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789751418227
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 224
Basım: Aralık 2017
Doğan Cüceloğlu

Doğan Cüceloğlu Hakkında

Ülkemizde psikolog kimliğiyle tanınan Doğan Cüceloğlu Mersin’in Silifke ilçesinde doğmuştur. 11 çocuklu ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelmiştir. Ortaokulu Mersin’de bitirmiştir. Liseyi Ankara...

Evlenmeden Önce Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Yağız Aykaç (07.11.2018)

  Kitap evlilik nedir, evlilikten beklentiler, mutsuz evliliklerin nedenleri yani kısaca evlilik ile ilgili her şeyi içinde barındırıyor. Bana çok saçma geldi ama okumak isteyenlere keyifli okumalar dilerim.

 • Dağhan Saygıner (28.08.2018)

  Kadın erkek ilişkilerinde özellikle evlenmeden önce okunması gereken bir kitap.

 • Yiğit Yıldızoğlu (21.07.2018)

  Evlenmeden Önce satın Cüceloğlunun iyi bir eseri fakat günümüzde evlenecek hiç bir çiftin bu kitabı alıp okuyacağını sanmıyorum.

 • Şahnur Eliçin (10.07.2018)

  Kitabı okumaya başladığımda anladım ki yazara gönderilen mektuplar üzerinden esinlenilmiş. Evlenmeden Önce kitabı evliliğin ne olduğunu, beklentiler, mutsuz evlilikler ve daha ne ararsanız bulunması çok hoş özellikle boşanmaların yaygın olduğu bu dönemde böyle bir kitap okumak herkese iyi gelebilir diye düşünüyorum.

 • Dağhan Gönültaş (06.07.2018)

  öyle bir düzen kurulmuş öyle bir zamanda yaşıyoruz ki Evlenmeden Önce diye bin yaprak kitap ta okusan evlenileceği kalmamış.

 • Burcu Adal (05.07.2018)

  Evlenmek üzere olanların dışında bence hemen her genç bireyin okuyarak bilgi edinmeleri gerekli olan kitaplardan biridir Evlenmeden Önce. Kişisel gelişim kitaplarını sevmemin yanında şuan nişanlıyım ve kesinlikle bana faydalı olacak bilgilerin mevcut olduğunu düşünüyorum. Emeğinize sağlık.

 • İrem Okumuş (05.07.2018)

  Kişisel gelişim alanında uzman olan Doğan Cüceloğlu Evlenmeden Önce kitabı ile günümüzün sıradanlaşan evlilik kurumunu kurtarmak ve doğru kararlar vermek adına kaleme aldığı bu eser oldukça faydalı olmuş.

 • Ece Dağlaroğlu (04.07.2018)

  Toplumsal şiddet adına yapılan bir programda yazar Doğan Cüceloğlu'nun söyledikleri çok hoşuma gitti ve bunun üzerine Evlenmeden Önce adlı kitabını okumaya başladım gerçekten de evli olmayanlara çok güzel örnekler vermiş. Herkesin okumasını tavsiye ederim.

 • Canberk Fahri (25.05.2018)

  Doğan Cüceloğlunun yine kişisel gelişim tarzında yazdığı bir kitap. Evlenecek olanların ilgisini çekebilir ama bekâr bir insana hitap etmiyor.