Evrak Kürek

Sektörden Arkadaşlara Giriş 101

Selçuk Aydemir
Küsurat Yayınları
2 kişi

“Hayatımın değişmez kuralıdır bu, ben yanlış ata oynamaya bayılırım. At bile kendine güvenmez, ben ona güvenirim. Dört atın koştuğu ayakta üç at fotofinişe birlikte girer ve ben geriden gelen atı tek yazmışımdır. Hiç sekmez otuz yılı aşkın süredir bu böyle devam ediyor.”

Mahalleden Arkadaşlar ve Liseden Arkadaşlar’dan tanıdığımız Selçuk artık büyüdü, uçak mühendisliği okuyarak koluna altın bileziğini taktı. Şimdi sıra kendi hayallerini gerçekleştirmeye geldi: Film çekmeye.… Sinema salonlarında çikolatalı mısır satmaya başlayarak sektöre radikal bir giriş yapan Selçuk’un aklında tek bir soru vardı: “Yeni başlayanlar için sinema gerçekten bu kadar zor mu?”

Karlar altında çekecekleri kısa filmde sırf zengin görünmek için donmak pahasına emekli amca ceketiyle oynayanlar, filme bütçe bulmak için ilahi klibi kurgulama işine giren yetenekli yönetmen adayları, bedava yapacağını söylediğinde Star Wars’u bile yeniden çekmene izin veren yapımcılar, araba alma fikriyle oturdukları masadan film çekmeye karar vermiş olarak kalkanlar, kendi hikâyesinin peşinden gidenler bu kitabın başrolünde.

Çalgı Çengi, Düğün Dernek, Ailecek Şaşkınız filmleri ve İşler Güçler, Kardeş Payı, Üsküdar’a Giderken gibi dizileriyle tanıdığımız Selçuk Aydemir, Mahalleden Arkadaşlar ve Liseden Arkadaşlar’ın ardından bu kez, sektöre girme çabalarını samimiyetle anlattığı Evrak Kürek: Sektörden Arkadaşlara Giriş 101 ile okurlarını güldürmeye geliyor.

Selçuk Aydemir’in mizah dolu kaleminden heyecanlı, doludizgin bu kitabın sayfalarını çevirirken kahkahalarınıza hakim olamayacaksınız.

Selçuk Aydemir Kitapları
25,93 ₺ %22
20,23 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786056882524
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 224
Basım: Ocak 2019
Ebat: 13,5x19,5 cm
Selçuk Aydemir

Selçuk Aydemir Hakkında

Selçuk Aydemir 6 Haziran 1982 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Fakültesi Uçak Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. İçindeki sanat aşkı diplomasını ra...

Evrak Kürek Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Ada Kahveci (18.02.2019)

  Gülmekten okuyamayacağınız bir kitap okumayı düşünenlere tavsiye ederim.

 • İrem Biçer (15.02.2019)

  Sinema sektörünü her açıdan bol esprili şekilde aynı zamanda iğneleri hem kendine hem sektöre batırarak kaleme alınmış bir kitap.

 • Meriç Sadıklar (12.02.2019)

  Okuduğum en eğlenceli kitaplardan biriydi. Bol bol kahkaha atmak isteyenlere tavsiye ederim.

 • Canberk Poçan (11.02.2019)

  Selçuk Aydemir'den okurken kahkaha attıracak bir kitap daha Evrak kürek yazarın diğer kitaplarından daha çok güldürdüğünü söyleyebilirim. Okumak isteyenlere tavsiye ederim.

 • Ebru Özdenak (08.02.2019)

  Düğün Dernek, Ailecek Şaşkınız filmleri ve İşler Güçler, Kardeş Payı, Üsküdar’a Giderken gibi dizileriyle tanıdığımız Selçuk Aydemir, Mahalleden Arkadaşlar ve Liseden Arkadaşlar’ın ardından bu kez, sektöre girme çabalarını samimiyetle anlattığı Evrak Kürek kitabı ile yine bizi kahkahaya boğacağından eminim.

 • Ege Adal (08.02.2019)

  Selçuk hocanın yine okurken kahkaha attığımız kitaplarından biri. Bu adamın samimiyetine zaten çektiği diziler ile inandık. Evrak Kürek kitabı ile bence çok satanlar listesine aday bir kitap yazmış. Sinema ve tv'ye meraklı olanların severek okuyacağı bir kitap.