Eylül Hüznü

Dünden Bugüne Portreler ve Edebi Denemeyer

Seyfettin Çetiner

Kitap Açıklaması

- Prof. Dr. Cengiz Yılmaz

Eylül Hüznü, Anadolu kültürünün derinliklerini temsil eden temiz yüreklilik, hoşgörü ve vefa hasletlerini en iyi şekilde yansıtan, çok keyifli ve aynı derecede düşündürücü bir anı, şiir ve edebiyat yolculuğu... Seyfettin Çetiner dostumuz yakın ve uzak geçmişin insanlarına ve olaylarına büyük bir ferasetle yaklaşıyor ve farklılıklarımızın değil ortak yönlerimizin altını çizen bir bakış ortaya koyuyor. Göremediğimizi görmek, hissetdemediğimizi hissetmek için, hiç olmazsa yüreğimizi aydınlatmak için, Eylül Hüznü okumak iyi gelecektir.

- Prof. Dr. Faruk Bilir

Kadim dost, sevgili Seyfettin Çetiner'indünden bugüne kaleme aldığı şiirsel, öyküsel yazılarında doğrusu kendimi buldum. Eylül hüznü kitabı sevgiye hoşgörüye adanmış bir gönülün vefanın, değerlerimizin, yaşadıklarımızın anlatıldığı, geçmişe özlemin, geleceğe umudun hikayesidir.

- Av. Uğur Kızılca

Sanıldığı gibi Eylül hüznü sebebi yaz mevsiminin ve güneşli günlerin bitmesi değildir. Eylül ayında ağaç dallarından yollara düşen sararmış yapraklar Anadolu insanına milletin bağrından çıkan demokrasi şehidi Rahmetli Başvekili bazen "netekim bir sağdan bir sola astık" şeklinde zühur eden çarpık zihniyetin idam ettiği gençleri hatırlatır. Eylül Hüznü kitabının satırlarında da bu duygulara kapılacaksınız. Sevgi dolu, temiz yürekli bir Anadolu insanı olan Seyfettin Çetiner dostumuzun yazılarıyla eylül ayının hüzünlerine bir yolculuk keyifle Eylül Hüznünün satırlarında kaybolacaksınız.

- Salih Kuyan

Yüreğinde memleket sevdası yaşayan, milletin gönlünde olan portrelere, milletimizi derinden yaralayan olaylara samimi içten yiğit bir anadolu gencinin bakış açısını bir solukta okudum. Eylül Hüznünü kitabını okumak şu günlerde daralan ruhumuza nefes aldıracaktır.

- Tarık Aksar

Eylül Hüznü kitabı ben değil biz diyen bir düşüncenin eseri. Kitabın hemen her sayfasında demokrasi ve hoşgörü vurgusu yapan demokrasi sevdalısı dostumuz Seyfettin Çetiner'in bu kitabı öyle umut ediyorum ki, yaşadığımız toplumda başkalarını daha iyi anlamamıza katkıda bulunacaktır.13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 9786058564800
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 220
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: Zühra Dilara Tonga
Ağırlık: 200
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.