Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

Ray Bradbury
İthaki Yayınları
1 kişi

“Yazılmış en iyi bilimkurgu romanı. İlk okuduğumda, yarattığı dünyayla kâbuslar görmeme sebep olmuştu.” -Margaret Atwood

“Öyle bir eser ki, hakkında ne söylesem eksik kalır.”

 - Neil Gaiman

Hugo En İyi Roman Ödülü Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü

Ray Bradbury sadece bilimkurgunun değil fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun “iyi edebiyat” da olabileceğini kanıtlayan belki de ilk yazar. Yayımlandığı anda klasikleşen, distopya edebiyatının dört temel kitabından biri olan Fahrenheit 451 ise bir yirminci yüzyıl başyapıtı.

Guy Montag bir itfaiyeciydi. Televizyonun hüküm sürdüğü bu dünyada kitaplar ise yok olmak üzereydi zira itfaiyeciler yangın söndürmek yerine ortalığı ateşe veriyordu. Montag’ın işi ise yasadışı olanların en tehlikelisini yakmaktı: Kitapları.

Montag yaptığı işi tek bir gün dahi sorgulamamıştı ve tüm gününü televizyonla kaplı odalarda geçiren eşi Mildred’la beraber yaşıyordu. Ancak yeni komşusu Clarisse’le tanışmasıyla tüm hayatı değişti. Kitapların değerini kavramaya başlayan Montag artık tüm bildiklerini sorgulayacaktı.

İnsanların uğruna canlarını feda etmeyi göze aldığı bu kitapların içinde ne vardı? Gerçeklerin farkına vardıktan sonra bu karanlık toplumda artık yaşanabilir miydi?

Fahrenheit 451, yeryüzünde tek bir kitap kalacak olsa, o kitap olmaya aday.

“Mutlu olmamız için gerekli her şeye sahibiz, ama mutlu değiliz. Bir şey eksik. Etrafa bakındım. Ortadan kaybolduğunu kesinlikle bildiğim tek şey, on-on iki yıldır yaktığım kitaplardı.”

Ray Bradbury Kitapları
20,00 ₺ %39
12,22 ₺
1 günde kargoda
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN : 9786053757818
Kapak : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Boyut : Normal
Sayfa Sayısı : 208
Basım Tarihi : 2018
Çevirmen : Dost Körpe
Ray Bradbury

Ray Bradbury Hakkında

Ray Douglas Bɾadbuɾy Kimdir?Ray Douglas Bradbury  22 Ağustos 1920 yılında A.B.D Illinois’de dünyaya gelmiştir. Ünlü yazar İsveç göçmeni bir anne ve telefon telleri çeken bir babanın oğlu olarak d...

"Fahrenheit 451" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Barlas Korol (24.05.2018)

    Distopik eser arayanların ilk okuması gereken kitaplar arasında bence. Okudukça kitaplarınıza daha bir sıkı sarılacağınızdan eminim. Fahrenheit 451 sinemaya uyarlanmış zamanının ve günümüzün en eşsiz baş yapıtlarından biri bence.