Kitap Açıklaması

Faust’un konusu, 16. yüzyılda Almanya’da yaşamış, büyüye ve simyaya düşkün, şarlatanlıklardan geri kalmayan Doktor Faustus’a ve onun Alman efsanelerindeki izdüşümlerine kadar geri gider. Goethe, “aydınlanma” hareketinin ve bu hareketin Alman burjuva-aristokrat aydını üzerindeki etkisinin bütün yansımalarını değerlendirir. Almanya’da, Fransa’dakine benzer hızlı dönüşümler yaşanamamış, reform umutlarını aristokrasiye bağlayan aydınlar, “dünyadan” kopup uzaklaşarak içlerine ya da Goethe/Faust gibi saraylara kapanmışlardır. Faust, bir aydın, evrenin nihai nedenlerini öğrenmek isteyen bir bilgi âşığı ve dâhi olarak, hem bu sosyal yenilginin, hem de aydınlanma insanının “aklın sınırlarına” boyun eğişinin klasik tragedyasıdır.

28,00 ₺ %40
16,80 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786052223369
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 504
Basım:
Ebat: 10x21 cm
Editör: Veysel Atayman
Çevirmen: Genç Osman Yavaş
Ağırlık: 600
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Mustafa Eskisarılı (21.06.2019)

    Harika bir eser, kitap entelektüel birikim gerektiriyor anlaşılması için ancak Bordo-Siyah yayınevi kitap içinde dip notlar vererek eserin anlaşılmasını kolay hale getirmiş.

  • mustafa küçük (20.10.2018)

    Merhaba ürün yeni geçti elime , 504 sayfa ancak kitap yarım kitap genişliğinde olduğu için yarı sayfa büyüklüğünde diyebiliriz. Ancak kargo hızı ve paketleme oldukça güzel.