Fedailerin Kalesi Alamut

Vladimir Bartol
5 kişi
Kidega'nın Fedailerin Kalesi Alamut Kitap Yorumu

Vladimir Bartol'un tüm dünyaca bilinen eseri Haşhaşileri, liderleri Hasan Sabbah'ı,  yarattığı peygamberlik kisvesini ve ütopik cenneti tüm hatlarıyla tasvir ediyor. Bu cennete ulaşabilmek için gözlerini kırpmadan ölüme giden fedailer din olgusunun gücünü gözler önüne sererken eser okuyucusuna bambaşka bir dünya vadediyor. Okuduğunuzda etkisinde çıkmakta güçlük çekeceğiniz yoğunlukta olan bu Bartol eserini okumalısınız. 

Kitap Açıklaması

Yılların eskitemediği muhteşem kitap Alamut artık Koridor Yayıncılıkta. Hasan Sabbah'ın, Alamut Kalesinin, fedailerin ve cennet bahçelerinin hikayesi. Bir tarafta Hasan Sabbah'ın yeryüzü cennetiyle yeni tanışan güzel köleler, diğer tarafta onun en güvenilir savaşçıları olan fedailer.

Sabbah'ın yarattığı cennetin içinde gözleri açıldığında hepsinin hayatı hiç umulmadık bir şekilde değişir. Hikaye 11. yüzyıl İranında, kendini peygamber ilan eden Hasan Sabbah'ın, seçilmiş bir grup insanı intihar suikastçısına dönüştürerek bölgede hakimiyet kurmak için çılgınca ve aynı zamanda zekice bir plan tasarladığı Alamut Kalesinde geçmektedir.

Güzel kadınların, yemyeşil bahçelerin, şarap ve haşhaşın göz boyadığı sanal bir cennet yaratan Sabbah, genç savaşçılarını emirlerine uydukları takdirde bu cennete gidebileceklerine inandırır. Kendilerini onun yoluna adayan, ölmeyi de öldürmeyi de göze almış olan bu küçük orduyla hükümdar sınıfına gözdağı verebileceğini düşünür. Sabbah kendi deyimiyle insanların saflığını kullanıp dine adanmışlığı politik emellerine alet eder. Artık kapılar onun için ardına kadar açılmıştır.

Vladimir Bartol Kitapları
39,00 ₺ %30
27,30 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Alamut
ISBN: 9786054188970
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 510
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Zübeyde Abat
Çevirmen: Ender Nail
Ağırlık: 458
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • derya dagdeviren ustabas (01.12.2019)

  harika bir kitap...

 • Ada Paksüt (26.11.2019)

  Oldukça etkileyici bir kitaptı iyi ki okumuşum.

 • Ömer Kümüş (10.04.2019)

  Hasan sabbah ve haşhaşiler için yazılan en başarılı kitap.

 • Rüya Çörekçi (19.06.2018)

  Tarih romanı sevenlerin büyük bir zevkle okuyacağı Fedailerin Kalesi Alamut kitabı tarih ve yazarın kurgusu ile birleşince epey tatlı bir eser çıkmış ortaya.

 • Utku Barbarosoğlu (29.05.2018)

  Fedailerin Kalesi Alamut kitabınım adını çok duymuştum. Selçuklu devletini çöküşe hazırlayan İsmail öğretisini ve Hasan Sabbah konusu işlenmiş muhteşem bir kitap.

 • bahar kara (02.05.2018)

  Kidega hakkında hiç şikayet görmedim, bu neden ile çok istediğim Fedailerin Kalesi Alamut kitabını muhteşem bir indirimle satın aldım. Kaliteli hizmeti ile de kidega hiç bir şikayete maruz kalmayacaktır. Muhteşem kitapları, harika indirimler ile bize ulaştırdığınız için teşekkürler kidega.