Kitap Açıklaması

Felsefece düşünmenin tarihinde hemen hiçbir uğrağı atlamaksızın bir uçtan diğer uca yol alan bu yapıt, aşağıda sıralanan özellikleriyle Türkçede kendi alanında yayımlanmış en kapsamlı başvuru kitabı olarak "aranılır" olmaya adaydır:

- "Feslefe"yi bina eden irili ufaklı yüzlerce "felsefe işçisi",

- Arkhe'den zoon politiko'a, amor fati'den tabula rasa'ya felsefenin bugünkü sözdağarını boçlu olduğumuz yüzlerce Yunanca ve Latince felsefe terimi

- Metafizikten varlıkbilgisine, bilgikuramından mantığa, estetikten etiğe felsefenin ana dallarının yanısıra teknoloji felsefesi, cinsellik felsefesi, spor felsefesi gibi yakın döneme özgü felsefe dalları.

- Oyumlu bir "Türkiye'de felsefe" maddesinin yanısıra Beşir Fuat'tan Arda Denkel'e bu topraklarda felsefece düşünmeyi yeşertmeye çabalayan onlarca "Türk felsefeci".

- Düşüncenin yatağını değiştirmeye yazgılı "aşırılığın dört atlısı"na (Nietzsche, Heidegger, Foucault, Derrida) özel bir ilgi ile özen; "çekiçle", "açmakla", "kazmakla", "sökmekle" yaptıkları felsefelerine daha bir sokulmamızı olanaklı kılan onlarca "kuşatıcı madde".

- Yapısalcılıktan post-yapısalcılığa, postmodernizmden sömürgecilik sonsarına, yorumbilgisinden yapısöküme XX. yüzyılın ikinci yarısına damgasını vuran felsefece düşünme yordamlarını açımlayan kapsamlı maddeler.

- Doğu felsefesi, İslam felsefesi, dil felsefesi, ahlak felsefesi, varoluşçuluk vd. üzerine doyurucu maddeler.

- Ne aradığını bilen okura "kullanıcı dostu" bir dizin ile kaynakçabilgisi.74,07 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789757298458
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1728
Basım:
Ebat: 155x22 cm
Ağırlık: 1526
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.