Felsefenin Tesellisi

Alain de Botton
1 kişi
Kidega'nın Felsefenin Tesellisi Kitap Yorumu
Felsefeyi herkesin anlayabileceği bir dille anlatan, toplumun her kesimine, herkesin sorunlarıyla seslenen bir Alain de Botton kitabı Felsefenin Tesellisi. 6 bölümden oluşan, toplumsal ve bireysel bir takım sorunların tesellilerini Nietzche, Sokrates, Seneca gibi düşünürler üzerinden anlatan Botton okuyucusuna keyifle okunabilen, ardında iz bırakan bir eser armağan ediyor.

Kitap Açıklaması

Alain de Botton, Felsefenin Tesellisi'nde günlük yaşamın bize en çok acı veren sorunları için rahatlıkla felsefeye başvurabileceğimizi kanıtlıyor.

Her bölümünde ayrı bir filozofun yaşamından ve yazdıklarından yola çıkarak ayrı bir sorunu ele alıyor: Toplum tarafında kabul görmemenin tesellisini Sokrates'te, yeterince paraya sahip olmamanın tesellisini Epikuros'ta, düş kırıklığı yaşamanın tesellisini Seneca'da, kendini yetersiz hissetmenin tesellisini Montaigne'de, kırık bir kalbin tesellisini ise Schopenhauer'da buluyor. Başkalarının yaşantısını kıskanarak acı çekenlere ise Nietzsche'yi öneriyor.

Felsefenin Tesellisi yaşama ilişkin zekice, esprili ve rahatlatıcı yaklaşımı ile hem gündelik yaşamımızda kendimizi daha iyi hissetmemizi, hem de bilgelik üzerine yeniden düşünmemizi sağlıyor.Alain de Botton Kitapları

40,00 ₺ %30
28,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Felsefe
Orijinal Başlık: The Consolations Of Philosophy
ISBN: 9789755702063
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 309
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Banu Tellioğlu Altuğ
Ağırlık: 308
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.