Feminist Teori ve Tarihsel Süreçte Türk Kadını

Emine Öztürk

Kitap Açıklaması

Küresel bir kuruluş tarfından yapılan araştırmada,Hintli kadınların en stresli,Türk kadınların ise en iyimser kadınlar olduğu ortaya çıktı.
Küresel bilgi ve analiz firması Nielsen tarafından 21 gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede 6500 kadın üzerinde yapılan araştırmada,Hintli kadınların %87'si çoğu zaman stresli olduklarını ve %82'si de rahatlamaya zaman bulamadıklarını söylediler.
Streslerine rağmen,Hintli kadınların %96'sı fazladan paraları olsa bunu giyime,%77'si sağlık ve güzellik ürünlerine,%44'ü de ev elektronik cihazlarına yatıracaklarını belirttiler.
%74 ile Meksikalı kadınlar ikinci sırada gelirken,üçüncü sırayı %69 ile Rus kadınları aldı.
Gelişmiş ülkelerde de stresli kadınların oranı İspanya'da %66, Fransa'da %65 oldu.Amerikan kadınlarının %53'ü stresli olduklarını söylediler.
Genel olarak kadınların yaşadıkları yer neresi olursa olsun annelerinden daha çok imkana sahip olduklarını düşündüklerinin ortaya çıktığı araştırmaya göre gelişmekte olan ülkelerdeki kadınlar,kızlarının kendilerinden
daha fazla şansa, gelişmiş ülkelerdekiler ise kızlarının kendileriyle aynı imkanlara sahip olacağını düşünüyorlar.Emine Öztürk Kitapları

15,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: İslam
ISBN: 9786055378073
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 250
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 250
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.